משפחות המחבלים שבתיהם נהרסו: "זה רק מחזק אותנו"

זמן קצר לאחר שבתיהם של שני מפגעים שרצחו ישראלים נהרסו, טענו הוריהם ש"זה לא מה שיעצור את הפיגועים". לאחר שהראו את הנזק הרב שנגרם לבתים, הבהירו קרוביהם של המחבלים: "זה לא גורם מרתיע עבורנו או בהתנגדות של פלסטין"

"זה לא מרתיע אותנו": הבוקר (שלישי) הרסו כוחות צה"ל את בתיהם של שני מחבלים, שרצחו בנובמבר 5 בני אדם. משפחותיהם של שני המחבלים, שנעצרו ויובאו לדין, מחו על הצעד אך הבהירו כי "זה לא מונע מהפלסטינים להתנגד". ההריסה נעשתה בהתאם להנחיות הדרג המדיני.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

עבד אל-חרוב, אביו של המחבל שרצח שלושה בני אדם בצומת אלון שבות, אמר לסוכנות הידיעות רויטרס לאחר ההריסה: "זה לא גורם מרתיע עבורנו או בהתנגדות של פלסטין. הם הרסו בתים לפני כן, אבל זה לא עצר את הדקירות או פיגועי הירי". לדבריו, הריסת הבתים היא "מדיניות כושלת - הם צריכים לחפש פתרון אמיתי, הפתרון הטוב ביותר הוא כי העם הזה רוצה להיות עצמאי, להיות חופשי, לקיים המדינה ולקבל את אל-אקצא בחזרה".

אמו של ראיד מחמוד גברה חליל, תושב כפר דורא שרצח שני ישראלים בפיגוע בבניין פנורמה, הוסיפה: "הם חושבים שמדיניות הענישה הקולקטיבית טובה להם אבל המצב הוא הפוך, כי זה מחזק אותנו אנו נהיה איתנים בארץ הזאת, לא משנה כמה הם הורגים או עוצרים ולא משנה כמה בתים הם הורסים".

נרצחי הפיגועים של ה-19 בנובמבר

גברה חליל ביצע ב-19 בנובמבר את פיגוע הדקירה בבניין פנורמה בתל אביב שבו נרצחו ראובן אבירם ואהרון יסייב ז"ל. בפיגוע נפצע עוד אדם אחד. המחבל הגיע חמוש בסכין לחנות למכירת תשמישי קדושה הממוקמת בקומה השנייה בבניין, המשמשת מדי יום גם כבית תפילה, ודקר את השניים בצווארם.

המחבל עצמו נוטרל על ידי שוטרים שהגיעו מיידית למקום הפיגוע ועל ידי אזרחים שהיו בזירה, ונפצע קל. גברה חליל, בן 36, הועסק באופן חוקי על ידי מסעדה באזור אצטדיון בלומפילד בתל אביב.

זירת הפיגוע בבניין פנורמה (זק"א מחוז תל אביב)

באותו היום ביצע עבד אל בסד חרוב את פיגוע הירי בין צומת הגוש לאלון שבות שבו נרצחו יעקב דון, עזרא שוורץ ושאדי זוהדי רטאב ערפה. בפיגוע נפצעו חמישה בני אדם נוספים. המחבל ירה בקורבנות מתוך רכבו, כאשר נסע על השוליים ועקף פקק תנועה. כעבור כקילומטר מהצומת התנגש במכונית ויצא מהרכב, אז נוטרל על ידי לוחם מג"ב.

באותו הערב הבטיח ראש הממשלה נתניהו כי "אין חסינות למחבלים: אנחנו נסגור איתם חשבון, נגבה מחיר מהמשפחות שלהם, נהרוס את בתיהם ונשלול את תושבותם. הכלל שקבעתי: להרוס כל בית של מחבל ולכתר כל מקום שממנו יוצא הטרור".