אלמנתו של ינאי ויסמן ז"ל: "שמחה על ההחלטה, סומכת על צה"ל"

למחרת ההנחיה של הרמטכ"ל איזנקוט, לפיה כל לוחמי צה"ל ייצאו מבסיסיהם עם נשקם האישי, אלמנתו של ינאי ויסמן ז"ל מברכת על ההנחיה, אך מבהירה כי אינה מאשימה את הצבא במותו. בריאיון לתכנית "נכון להבוקר" עם ניב רסקין בגל"צ אמרה יעל: "אני תומכת בהחלטות הצבא וסומכת עליהם במאה אחוז, אין לי כעס על אף אחד"

"שמחה על ההחלטה". ינאי ויעל ויסמן

יעל וייסמן, אלמנתו של ינאי ז"ל שנרצח בפיגוע בסניף "רמי לוי" בבנימין בשבוע שעבר, בירכה הבוקר (שלישי) על ההנחיה החדשה של הרמטכ"ל, לפיה כל לוחמי צה"ל ייצאו מבסיסיהם עם נשקם האישי. דבריה נאמרו על רקע הפרסום כי לפני צאתו לרגילה, שבמהלכה נרצח, ביקש ינאי לצאת עם נשק וסורב. "אני שמחה שהמצב הולך להשתנות", אמרה בריאיון לניב רסקין בתכנית "נכון להבוקר" בגלי צה"ל.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

"אני חושבת שינאי היה שמח לשמוע על ההנחיה, אבל חשוב לי להגיד שאני לא חושבת שמה שקרה זה בגלל שלינאי לא היה נשק", אמרה. "אני מבינה את הנהלים של הצבא, חיילים ברגילה רוצים לנפוש וזה מובן שהם לא יהיו עם נשק. ינאי ביקש, לא התאפשר, אז הוא לא לקח את הנשק".

ינאי ויסמן ז"ל (פייסבוק)

"אני מקבלת את ה'לא' שנתנו לו, אני תומכת בהחלטות הצבא וסומכת עליהם במאה אחוז", הדגישה. "אני לא רוצה שיצטייר מצב שאנחנו חלילה חושבים שהצבא עשה משהו לא נכון, אין לנו כעס על אף אחד".

לדברי יעל, ינאי סיפר לה על בקשתו לצאת לרגילה עם נשק בזמן שהיו בירושלים. "היינו ממש קרובים לניסיון פיגוע ובאותו רגע ינאי אמר לי על זה", סיפרה. "באותו הרגע זה קצת הרתיח אותו, אבל הרגעתי אותו ואמרתי לו שעכשיו הוא יכול להיות חופשי קצת, בלי לדאוג כל הזמן לנעול את הנשק".

זירת הפיגוע בא"ת בנימין (שמואל כהן קבוצת מדברים תקשורת)

"במהלך השבוע אני רגילה להיות לבד, אז אני במצב שאני מחכה ליום חמישי שינאי יחזור הביתה", היא מספרת. "אני מוקפת פתאום באנשים ומחכה לסוף השבוע לספר לו כל מה שקורה פה וכמה אנשים הגיעו. כרגע אני קצת במצב של הכחשה".

"אני יודעת שיש המון חשש בגלל גל הטרור והמון אנשים מפחדים לצאת עם הילדים לקניות, אבל ינאי תמיד התעקש שכולנו הולכים ביחד, שלא מפחדים", היא מספרת. "אני חושבת שאין דבר כזה דו-קיום בעצם, הם לא רוצים את הדו-קיום הזה. באנו לקניות בלי שום כוונה רעה, לא פגענו באף אחד וכל פעם מחדש הם מראים לנו שהם לא רוצים ואני גם לא חושבת שהם אי פעם ירצו. עד שלא נבין את זה, ינאי לא יהיה הקורבן האחרון".