נהרסו בתי מחבלים שרצחו 5 ביום אחד

ב-19 בנובמבר אירעו שני פיגועים רצחניים: בבניין פנורמה בתל אביב ובצומת אלון שבות. בתיהם של שני המחבלים, שגבו את חייהם של 5 בני אדם ונעצרו בזירות הפיגועים, נהרסו הלילה על ידי כוחות צה"ל‎

"אין חסינות למחבלים" (צילום ארכיון) (רויטרס)

כוחות חיל ההנדסה ומשמר הגבול הרסו לפנות בוקר (שלישי) את בתיהם של ראיד מחמוד גבארה חליל בכפר דורא ומחמד עבד אל באסר חרוב שבכפר דיר צמת - שני המחבלים שביצעו שני פיגועים בחודש נובמבר האחרון. בפיגועים נרצחו חמישה בני אדם ונפצעו עוד שישה. ההריסה נעשתה בהתאם להנחיות הדרג המדיני.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

גברה חליל ביצע ב-19 בנובמבר את פיגוע הדקירה בבניין פנורמה בתל אביב שבו נרצחו ראובן אבירם ואהרון יסייב ז"ל. בפיגוע נפצע עוד אדם אחד. המחבל הגיע חמוש בסכין לחנות למכירת תשמישי קדושה הממוקמת בקומה השנייה בבניין, המשמשת מדי יום גם כבית תפילה, ודקר את השניים בצווארם.

הנרצחים בפיגועים ב-19 בנובמבר

המחבל עצמו נוטרל על ידי שוטרים שהגיעו מיידית למקום הפיגוע ועל ידי אזרחים שהיו בזירה, ונפצע קל. גברה חליל, בן 36, הועסק באופן חוקי על ידי מסעדה באזור אצטדיון בלומפילד בתל אביב.באותו היום ביצע עבד אל בסד חרוב את פיגוע הירי בין צומת הגוש לאלון שבות שבו נרצחו יעקב דון, עזרא שוורץ ושאדי זוהדי רטאב ערפה. בפיגוע נפצעו חמישה בני אדם נוספים. המחבל ירה בקורבנות מתוך רכבו, כאשר נסע על השוליים ועקף פקק תנועה. כעבור כקילומטר מהצומת התנגש במכונית ויצא מהרכב, אז נוטרל על ידי לוחם מג"ב.

באותו הערב הבטיח ראש הממשלה נתניהו כי "אין חסינות למחבלים: אנחנו נסגור איתם חשבון, נגבה מחיר מהמשפחות שלהם, נהרוס את בתיהם ונשלול את תושבותם. הכלל שקבעתי: להרוס כל בית של מחבל ולכתר כל מקום שממנו יוצא הטרור".