המפכ"ל: יש הבדל בין השכול שלנו לזה של שכנינו

רב-ניצב רוני אלשיך מתח ביקורת מרומזת על דבריו של שדרן הרדיו רזי ברקאי. מול קהל של משפחות שכולות בכנס "יד לבנים" שנערך באילת, אמר אלשיך: "בעוד שאנחנו בחרנו לקדש את החיים, אויבינו בחרו לקדש את המוות"

הסערה סביב דבריו של רזי ברקאי מסרבת לגווע: מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך מתח אמש (שני) ביקורת מרומזת על הדברים ואמר כי "יש הבדל בין השכול שלנו לשכול שלהם".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

בכנס של ארגון "יד לבנים" באילת, מול קהל של משפחות שכולות, אמר אלשיך כי "דומה שבעוד אנו בחרנו לקדש את החיים, לתת להם משמעות, להרים על נס את התרומה של הקורבנות לחברה הישראלית ואת המורשת שהם השאירו לנו לנצח - אויבינו בחרו לקדש את המוות".

"אי אפשר שלא לחוש את ההבדל בין השכול שאנו מלווים ופוגשים במבט שלכם ובין זה שאנו פוגשים בשנים האחרונות באינטנסיביות בעיני חלק משכנינו", המשיך המפכ"ל. "המסר הסמוי שלהם הוא שאין שום חשיבות לחיים וכי בלחיצת כפתור או שליפת סכין אפשר לעבור לעולם טוב יותר ולהיפטר מהאתגרים של העולם הזה. זה בעיני אנטי-תזה לערכים של החברה הישראלית".

איש גל"צ הצליח להרגיז לא מעט אנשים בשל ההשוואה שערך בין אבלן של המשפחות השכולות לזה של משפחות המחבלים, ואף התעמת עם אביו של קצין צה"ל הדר גולדין ז"ל שנהרג בצוק איתן. לאחר מכן אמר כי הוא מצטער אם מישהו נפגע מדבריו, אך הדגיש כי הוא עומד מאחוריהם: "אני לא יכול לעשות שקר בנפשי ולהגיד שאני חוזר בי".

"הערה אחת אני מבקש לומר למשפחות השכולות, אני מחבק את כולכן בלי הבדלי צבע ופוליטיקה", אמר ברקאי. "השכול הוא גם כאן וגם מעבר לגדר. הרגשות של הורים שכולים כאן ושם אינם ניתנים למדידה".

ברקאי הוסיף בדבריו ביקורת כלפי אלו שטענו כי ערך השוואה בלתי מתקבלת בין מחבלים לחיילי צה"ל ואמר: "מי שרוצה לקחת את זה כמו שעשו חלק, למקומות אחרים כאילו אני משווה בין החיילים שלנו למחבלים שלהם, כאילו אני מצדיק או לפחות מבין מעשי טרור עושה את זה על אחריותו בלבד ומתוך מניעים רעי לב".