תתוגבר האבטחה בסניפי רמי לוי ביהודה ושומרון

ארבעה ימים אחרי הפיגוע בסניף רמי לוי בשער בנימין, בו נרצח חייל, נערך שימוע לשניים מבכירי הרשת: מהמשטרה נמסר כי החלק מצעדי האבטחה כבר יושמו והשימוש התנהל "באווירה טובה". המשמעות בשטח: עוד מאבטחים, גלאים ומצלמות

(יעקב אושר/TPS)

אחרי הפיגוע בסניף "רמי לוי" באזור התעשייה שער בנימין בחמישי האחרון, בו נרצח החייל טוביה ינאי ויסמן ז"ל, דרשה המשטרה לבצע שינויים בסידורי האבטחה במקום, איימה לסגור את הסניף ואף הזמינה את רמי לוי או נציג מטעמו לשימוע. בעקבות ההחלטה הוצב באותו סניף מגנומטר, והיום (שני) נערך השימוע - בנוכחות שניים מבכירי הרשת.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מפקד תחנת בנימין במשטרת מחוז ש"י הסביר לבכירי הרשת - קב"ט הרשת וקצין הביטחון של הסניף בו בוצע הפיגוע - מהם מרכיבי הביטחון הנדרשים מבחינת המשטרה במרכולים בשטחים: בין השאר דובר בשימוע על הצבת מצלמות, מאבטחים וגלאי מתכות בכל סניפי הרשת בשטחים.

קציני המשטרה הוסיפו והנחו את בכירי הרשת לפעול כך גם בסניפים במישור אדומים ובגוש עציון, בעוד קציני הביטחון של הרשת אמרו כי בכוונתם לאמץ את הדרישות האלה גם בכמה סניפים בירושלים. במשטרה הדגישו כי השימוע התקיים ברוח טובה וכי כלל הדרישות כבר החלו להתבצע אתמול - לשביעות רצון המשטרה.‎

אתמול הגיעו טכנאים לסניף בו בוצע הפיגוע והציבו מכשיר מגנומטר (גלאי מתכות) בכניסה, וכך גם בסניף בגוש עציון. בשלב הזה נמשכת חקירת השב"כ שמתמקדת בשלושת המעורבים בפיגוע ובכמה חשודים נוספים שנעצרו - בהם גם נער שלישי שהגיע עם שני הצעירים שדקרו, אך לא הוכנס לסניף. הוא נעצר ונחקר.

בפיגוע נפצע בינוני ישראלי נוסף בן 35, כששני מחבלים חמושים בסכינים התנפלו עליהם בתוך הסופר ודקרו אותם, עד שנוטרלו על ידי אזרח שהיה במקום. עוד באותו ערב הודיעו במשטרת מחוז ש"י כי בכוונתם להוציא צו סגירה לסניף, בשל מה שהסתמן ככשל אבטחה.מממצאי החקירה שהחלה זמן קצר לאחר הפיגוע, עלה כי שני המחבלים, נערים בני 14 מבתוניא, הצליחו להיכנס לסניף כשהם חמושים בסכינים - מבלי שנבדקו, כל זאת למרות שהוצב בכניסה שומר. לפיכך, במשטרת מחוז ש"י הודיעו כי בכוונתם לסגור את הסניף בכפוף לשימוע.

ההרוג בפיגוע סמ"ר טוביה ינאי ויסמן (פייסבוק)