צריך עזרה? פנה ישירות לראש אכ"א

מהיום, כל חייל ומועמד לגיוס יוכל לפנות ישירות לאלוף - בתקווה שזה יוכל לעזור לו בבעיות האישיות. ראש אכ"א פתח אתר חדש, "אחד על אחד", בו הוא ישיב לפניות אישיות. בצה"ל הסבירו: "דרך נוספת ליצור קשר איתנו"

אילוסטרציה (פלאש 90 תומר נאוברג)

עם הפנים לקצינים - וגם למתגייסים: אחת הסוגיות הסבוכות במהלך השירות הצבאי היא הטיפול בפניות אישיות - גם של המועמדים לגיוס (מלש"בים) וגם של אלו שמשרתים כבר זמן רב, כגון אנשי הקבע. היום (שני) פתח ראש אכ"א, האלוף חגי טופולנסקי, אתר מיוחד בו ניתן יהיה לפנות אליו ישירות "אחד על אחד" - על רקע השינויים הצפויים בכוח האדם בצה"ל בעקבות התכנית הרב-שנתית "גדעון".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

היום בשעה 10:00 קיבלו כל משרתי הקבע של צה"ל הודעה שמציגה בפניהם את האתר החדש, שכתובתו https://www.idfblog.com/AKA/. בצה"ל הבהירו כי מדובר ב"דרך נוספת ליצור קשר עם הצבא". האתר החדש מצטרף למוקדים שפועלים בצה"ל לטיפול בפניות פרטניות: "עולים על מדים", אתר המילואים וקצינת פניות הציבור.

כל מי שמעוניין - ממתגייסים עתידיים, חיילים וחיילות בחובה ובקבע ועד אנשי מילואים  -יוכלו להיכנס לאתר ולהעביר את פנייתו לראש אכ"א ישירות, וגם להירשם לקבל עדכונים בנושאי כוח אדם. טופולנסקי כתב באתר החדש: "מזמין אתכם לפנות אלי כאן באופן אישי וישיר עם שאלות, פניות והצעות הנוגעות לשירותכם הצבאי, לטיפול במשאב האנושי וכל מה שעולה על רוחכם. אשמח לקרוא, להגיב וללמוד מכם על מה שמעניין אתכם לדעת ומה לראייתכם דורש טיפול".

הכירו את האתר החדש

גורם צבאי הסביר את חשיבות המהלך: "עם כניסתו לתפקיד, ראש אכ"א בדק את עבודת האגף על מנת לבדוק איפה אפשר לשפר, לחדש ולקצר תהליכים בירוקרטיים. הוא הבין שנושא השירות גם למשרתים וגם למילואים – בעצם כמעט לכל העם – הוא חשוב. האתר הוא חלק משורת תהליכים, שאחד מהם הוא אתר אינטרנט למלש"בים שיעלה בקרוב. אנחנו רוצים לדבר באופן ישיר עם האנשים שלנו".

אז איך האתר החדש יעבוד? הגורם הצבאי הסביר כי הפניות יועברו לאנשי המקצוע שמטפלים, אך כל הסוגיות ייבחנו ישירות על ידי ראש אכ"א בעצמו. "הוא לא יחליף את ערוצי הטיפול האחרים, אבל יש לא מעט בעיות רוחביות שהרבה אנשים נתקלים בהם, בעיות שדורשות ראייה מערכתית כדי לפתור את הקשיים". האתר החדש מופץ בכל הפלטפורמות של צה"ל ברשת – פייסבוק, טוויטר ואינסטגרם: "במקביל אנחנו פונים למשרתים באופן ישיר בהודעה לטלפון הנייד עם הלינק לאתר וברגע שיהיו פניות שמעניינות את כולם נעלה אותם באתר כשאלות לדוגמה".

באתר גם יעדכן האלוף טופולנסקי על שינויים באגף כוח האדם של צה"ל. באתר כבר מופיעה החלטה חדשה מאתמול, על ערכות חדשות למערך איתור הנעדרים, וצפויים להתפרסם שינויים נוספים כדי להגביר את השקיפות.