לאחר הפיגוע: תוגברה האבטחה בסניף רמי לוי בבנימין

שלושה ימים אחרי הפיגוע בסניף רמי לוי בשער בנימין בו נרצח חייל החלו להציב היום מכשירי בידוק במקום. זאת, לאחר שבמשטרה הודיעו שיזמנו את לוי או נציג מטעמו לשימוע בו יצטרכו להוכיח שליקויי האבטחה תוקנו. חקירת השב"כ נמשכת ומעלה כי נער שלישי הגיע עם שני החשודים בביצוע הפיגוע, אלא שהמאבטחים מנעו ממנו להיכנס

אחרי הפיגוע בסניף "רמי לוי" באזור התעשייה שער בנימין בחמישי האחרון, בו נרצח החייל טוביה ינאי ויסמן ז"ל, דרשה המשטרה לבצע שינויים בסידורי האבטחה במקום, איימה לסגור את הסניף ואף הזמינה את רמי לוי או נציג מטעמו לשימוע. היום (ראשון) הגיעו טכנאים למקום והציבו מכשיר מגנומטר (גלאי מתכות) בכניסה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בנוסף לכך, הוצבו אמצעי אבטחה גם בסניף בגוש עציון. בשני המקומות הוצבו היום מגנומטרים בכניסות ותוגברה האבטחה בכניסות שנעשית על ידי חיילים. בשלב הזה נמשכת חקירת השב"כ שמתמקדת בשלושת המעורבים בפיגוע ובכמה חשודים נוספים שנעצרו - בהם גם נער שלישי שהגיע עם שני הצעירים שדקרו, אך לא הוכנס לסניף. הוא נעצר ונחקר כעת.

בפיגוע נפצע בינוני ישראלי נוסף בן 35, כששני מחבלים חמושים בסכינים התנפלו עליהם בתוך הסופר ודקרו אותם, עד שנוטרלו על ידי אזרח שהיה במקום. עוד באותו ערב הודיעו במשטרת מחוז ש"י כי בכוונתם להוציא צו סגירה לסניף, בשל מה שהסתמן ככשל אבטחה. בעלי הרשת רמי לוי זומן לשימוע היום בכדי להסביר את ההתרחשויות בסניף, אך יתאפשר לו לשלוח נציג בכיר מטעמו.מממצאי החקירה שהחלה זמן קצר לאחר הפיגוע, עלה כי שני המחבלים, נערים בני 14 מבתוניא, הצליחו להיכנס לסניף כשהם חמושים בסכינים - מבלי שנבדקו, כל זאת למרות שהוצב בכניסה שומר. לפיכך, במשטרת מחוז ש"י הודיעו כי בכוונתם לסגור את הסניף בכפוף לשימוע.

זירת הפיגוע (גרשון גרינוולד)

זירת הפיגוע (גרשון גרינוולד)

רק אם לוי יצליח להוכיח בשימוע לנציגי המשטרה שנהלי האבטחה שונו וליקויי האבטחה תוקנו, יתאפשר לו להפעיל את הסניף בשער בנימין. גורם בכיר במשטרה אמר אז שסגירת הסניף היא בגדר צעד שעיקרו הרתעה - והוא מיועד לכלל בעלי העסקים. "המאבטחים אינם מוצבים בכניסה כקישוט", אמר הבכיר. "תפקידם הוא בדיוק זה - למנוע פיגוע במקום בו הוצבו".