סוכל פיגוע דקירה סמוך לצומת תפוח

שוב הוכחה לסכנת ההסתה ברשת: כוח מג"ב מנע פיגוע דקירה לאחר שעצר פלסטינית כבת 17 סמוך למחסום תפוח כשברשותה סכין. בחקירתה הודתה הצעירה כי ביקשה לבצע פיגוע בעקבות סרטונים שראתה ברשתות החברתיות. זמן קצר לאחר מכן, אירע ניסיון לבצע פיגוע דקירה בצומת הביתות. מחבל ניסה לדקור חיילים במהלך סיור - ונוטרל

פלסטינית כבת 17 נעצרה הבוקר (ראשון) על ידי כוח לוחמי מג"ב, לאחר שעל פי החשד ביקשה לבצע פיגוע דקירה. הצעירה שנעצרה סמוך למחסום תפוח, הודתה כי הגיעה לבצע פיגוע לאחר שצפתה בסרטוני הסתה ברשתות החברתיות.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי הפלסטינית, תושבת הכפר קוצרא, עשתה את דרכה לעבר הטרמפיאדות הסמוכות למחסום, כשעוררה את חשדם של לוחמי מג״ב שאיישו את המחסום. הלוחמים קראו לנערה לעצור אך היא סירבה והמשיכה להתקדם לעברם.

הסכין שנשמטה מידה של הצעירה (חטיבת דובר המשטרה)

בשל סירובה לעצור, דרך מפקד הצוות את נשקו והורה לה להרים את ידיה. הצעירה נעצרה, אז הבחין הכוח בסכין שנשמטה מידיה. ״מדובר בערנות, דריכות ומקצועיות", אמר מפקד הגדוד במקום.

"הלוחמים סיכלו ככל הנראה את כוונתה של המפגעת, שהגיעה מרחק עשרות מטרים מתחנות ההסעה שם עומדים באותה העת עשרות מתיישבים, שעושים את דרכם למסגרות החינוך ומקומות העבודה״, הוסיף.

זמן קצר לאחר מכן, אירע ניסיון לבצע פיגוע דקירה בצומת הביתות. מחבל ניסה לדקור חיילים במהלך סיור, נורה על ידי הכוח - ונהרג.