"ישראל תשחרר העציר המנהלי ששובת רעב"

נמשכים המגעים לשחרורו של מוחמד אל-קיק, ששובת רעב כבר 89 ימים ומאושפז במצב קשה בבית חולים העמק. גורמים פלסטינים אמרו לסוכנות מען כי עד היום בצהריים צפוי להיחתם הסכם במסגרתו יועבר לבית חולים פלסטיני - ואז ישוחרר

שר פלסטיני מבקר את אל-קיק, היום

הושגה פשרה בנושא העציר המנהלי ששובת רעב? בוועדה לענייני אסירים ברשות הפלסטינית אמרו אתמול(שבת) כי עד היום צפוי להיחתם הסכם, לפיו ישראל תשחרר את העיתונאי מוחמד אל-קיק, ששובת רעב כבר 89 יום ומאושפז במצב קשה בבית החולים העמק.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

המגעים בין נציגי ישראל והרשות הפלסטינית על העברתו של אל קיק לבית חולים פלסטיני נמשכים כבר כמה ימים ולפי הדיווח בסוכנות הידיעות מען, גורמים פלסטיניים רשמיים המעורבים במגעים מקווים שעד מחר יושג הסכם פשרה.

אתמול ביקר אותו בבית החולים העמק שר התרבות הפלסטיני איהאב בסיסו, שתוך כדי הביקור שוחח עם ראש הממשלה הפלסטיני ראמי חמדאללה והשמיע לאל-קיק את דבריו. "הממשלה הפלסטינית והרשות עושים את כל המאמצים כדי להעבירך עוד היום לבית חולים פלסטיני", אמר חמדאללה לאל-קיק. במסגרת המגעים מנסים לשכנע את העציר המנהלי לעבור לבית חולים אל מקסאד במזרח ירושלים ואז להשתחרר.

"אנחנו מנסים להצילו"

אל-קיק שובת רעב כבר 88 יום במחאה על החזקתו במעצר מנהלי מבלי שהוגש נגדו כתב אישום. העיתונאי בן ה-33 ממשיך לסרב לקבל מזון או מינרלים ורק שותה מים.

בהצהרה שפרסמה היום הוועדה לענייני אסירים ברשות הפלסטינית נכתב כי יו"ר הרשות אבן מאזן ובכירים נוספים "פועלים בעניינו של אל-קיק ומנסים להצילו". בוועדה אמרו כי לפי ההסכם שמתגבש, ישראל תשחרר מחר את אל-קיק ותתחייב לא לבצע בעתיד מעצרים מנהליים של עיתונאים.

עורכי דינו של אל-קיק ממשיכים לדחות את הטענות כי הוא קשור לחמאס ואומרים כי הוא עדיין לא יודע למה נעצר. נגד אל קיק בן ה-33, שנעצר בחודש נובמבר בחשד לעבירות ביטחוניות, לא הוגש עד כה כתב אישום - והוא החל בשביתת רעב במחאה על המעצר. הוא שוהה בבית החולים העמק בעפולה לאחר שחלה הידרדרות חמורה במצבו. מחוץ לחדרו מוצב באופן קבוע כוח יס"מ ששומר על הדלת מפני כניסה של עשרות בני אדם המזדהים עם שביתתו ומגיעים בכל יום לבית החולים.