סוכל ניסיון פיגוע דריסה בשומרון, אין נפגעים

מחבל נסע ברכב פרטי לעבר כוח צה"ל ומג"ב שעמד בכניסה לכפר סילוואד. הכוח שהבחין במחבל נוסע במהירות לכיוונו הבחין במתרחש, ופתח באש לעברו. המחבל נוטרל וחוסל בזירה

ניסיון פיגוע בסילוואד, המחבל חוסל (הצלה יו"ש)

ניסיון פיגוע בשומרון: מחבל ניסה לדרוס חיילים שעמדו בכניסה לכפר סילוואד, אך לא הצליח לפגוע בהם. המחבל נוטרל על ידי אנשי כוחות הביטחון, ומותו נקבע בזירה. אין נפגעים מקרב חיילי צה"ל.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

התקרית התרחשה סמוך לשעה 16:40, אז הגיח מחבל במכונית פרטית לעבר כוח צה"ל ומשמר הגבול ששהו בכניסה לכפר בשל הפרות סדר. החיילים זיהו כי המחבל נוסע לכיוונם במהירות ופתחו בירי לעברו. המחבל נהרג בזירת הפיגוע כתוצאה מהירי.

ניסיון הפיגוע בשומרון מצטרף לפיגוע הדקירה שהתרחש סמוך לשעה 09:00 בשער שכם שבירושלים. בתקרית נפצעו שני לוחמי מג"ב, לאחר שמחבל כבן 20 דקר אותם בסכין. לוחמים נוספים שהיו באזור נטרלו בירי את המחבל והוא חוסל בזירה. באירוע נפצעה צעירה נוספת שככל הנראה נפגעה מריקושט.

"היינו במהלך סיור, אז אמרתי לעוד לוחמת שהיתה לצדי שכדאי שנתקדם לעבר השער", סיפר הלוחם הפצוע בעודו שוכב במיטתו בבית. המחבל קפץ עלי מאחור, התחיל לדקור אותי בראש, בכתף ובגב. הדפתי אותו ואז זזתי הצידה כדי שהלוחמים יוכלו לירות בו".

נ׳, מפקד הצוות שזיהה במהירות את המתרחש, הדף את המחבל תוך שהוא מונע את התקדמותו וכתוצאה מכך נפצע בידו. "הבנו מיד שמדובר בפיגוע דקירה ושיש לנו שניות לעצור את המחבל לפני שחברנו לצוות לא יהיה בחיים״, אמר י'. תוך זמן קצר, פתחו חבריו לצוות בירי והביאו לנטרולו.

מאוחר יותר הגיע לבית החולים "שערי צדק" בירושלים, אליו פונו הפצועים, מפקד משמר הגבול יעקב שבתאי, ושיבח את הלוחמים על פעולתם המהירה. "פעלתם בגבורה, אני מצדיע לכם", אמר ניצב שבתאי. "אני גאה בכם על העשייה, פעלתם במקצועיות. מהירות התגובה והדיוק שלה הם מה שהביאו לסיום הפיגוע בשניות. עם ישראל מוקיר ומעריך את הפעילות של כל אחת ואחד מכם, זכרו תמיד שבחלקנו נפלה הזכות לעמוד על המשמר למען תושבי מדינת ישראל״.

מספר שעות לאחר המקרה פרסמה רשת אל ג'זירה תיעוד מזירת הפיגוע בו נראים לוחמי משמר הגבול מבצעים ירי לעבר המחבל בכדי לנטרלו בשטח. התיעוד נפתח כשהמחבל שרוע על הקרקע, ורגעי הדקירה אינם מוצגים בו.

 המקום שהפך ליעד המועדף לפיגועים

מתחילת חודש פברואר, במשך כשבועיים, היו באזור שער שכם שמונה פיגועים וניסיונות לפיגועים. במשטרה הבינו כי המקום הזה הפך ליעד המועדף והעיקרי של המחבלים לפיגועים בירושלים - ופועלים בהתאם. בשלב הראשון נעשה באזור חישוף - גיזום של כל העצים והשיחים שהסתירו את שדה הראייה של השוטרים.

המחבל נוטרל בזירה (מד"א ירושלים)


במקביל, הותקנו במקום עוד מצלמות אבטחה. בסך הכל יש שמונה מצלמות אבטחה שמכסות את האזור כולו. אם לא די בכך, מציבה המשטרה בכל שעות היום תצפיתנים בחלון שפעור מעל שער שכם ושממנו ניתן לצפות למרחק של מאות מטרים. מי שנושאים בנטל הם בעיקר בעלי העסקים באזור. התיירים מחו"ל ומישראל כבר חודשים מדירים את רגליהם מאזור שער שכם בפרט ומהעיר העתיקה בכלל.

בהכנת הידיעה השתתפו עופר חדד ועזרי עמרם.