פיגוע דקירה בשער שכם בירושלים: 2 נפצעו קל

בזמן לוויית הנרצח בפיגוע אמש, פיגוע טרור בירושלים: מחבל שהגיע למקום דקר לוחם מג"ב שהוצב במקום ואישה, ופצע את שניהם באורח קל. הוא נורה כעבור זמן קצר ונוטרל

שני פצועים קל בפיגוע דקירה בירושלים: מעט אחרי השעה 09:00 הבוקר (שישי), הגיע מחבל עם סכין לשער שכם בבירה - והחל לדקור לוחם מג"ב שהוצב במקום וצעירה, שניהם בשנות ה-20 לחייהם. הוא הספיק לפצוע אותם באורח קל - עד שנוטרל בירי. 

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

חובשים ופרמדיקים של מד"א שהגיעו לזירת האירוע העניקו טיפול רפואי ראשוני לפצועים במקום. מצבו של לוחם מג"ב שנפצע מוגדר קל-בינוני, והוא סובל מפציעה בפלג גופו העליון. הוא והפצועה הנוספת פונו לקבלת טיפול בבית החולים שערי צדק, שניהם בהכרה מלאה. פצועה נוספת, אישה כבת 50 ממזרח ירושלים, נפצעה באורח קל ברגלה.

המחבל פצע קל שניים - ונוטרל (מד"א ירושלים)

פרמדיק מד"א גיא גונן וחובש רפואת חרום במד"א נועם ראב שטיפלו בפצועים סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו שני צעירים כבני 20 בהכרה מלאה, הם התהלכו במקום, אחד סבל מפציעה בגפיים, חבריו שהיו איתו במקום מיד חבשו אותו - והשני סבל ממספר פצעי דקירה בפלג גופו העליון. העלנו את שניהם לניידת טיפול נמרץ ותוך פינוי לבית החולים הענקנו להם טיפול רפואי, כשאחד מוגדר במצב קל עד בינוני והשני קל , הם היו במצב יציב ותקשרו איתנו בדרך".

 המקום שהפך ליעד המועדף לפיגועים

מתחילת חודש פברואר, במשך כשבועיים, היו באזור שער שכם שמונה פיגועים וניסיונות לפיגועים. במשטרה הבינו כי המקום הזה הפך ליעד המועדף והעיקרי של המחבלים לפיגועים בירושלים - ופועלים בהתאם. בשלב הראשון נעשה באזור חישוף - גיזום של כל העצים והשיחים שהסתירו את שדה הראייה של השוטרים.

אמצעי אבטחה נוספים בשער שכם (רויטרס)


במקביל, הותקנו במקום עוד מצלמות אבטחה. בסך הכל יש שמונה מצלמות אבטחה שמכסות את האזור כולו. אם לא די בכך, מציבה המשטרה בכל שעות היום תצפיתנים בחלון שפעור מעל שער שכם ושממנו ניתן לצפות למרחק של מאות מטרים.מי שנושאים בנטל הם בעיקר בעלי העסקים באזור. התיירים מחו"ל ומישראל כבר חודשים מדירים את רגליהם מאזור שער שכם בפרט ומהעיר העתיקה בכלל.

הפגיעה הכלכלית שם אנושה. "עברנו שתי אינתיפאדות ולא היה מצב כזה", סיפר אחד הרוכלים במקום. "אף פעם זה לא היה ככה זה המצב הכי גרוע שיכול להיות".
שער שכם נמצא בלב מזרח ירושלים. אלפי מכוניות ואזרחים עוברים בו מדי יום ולכן חליפת המיגון המשודרגת לאזור הזה לא תמנע כנראה את הפיגוע הבא. האמצעים האלה נועדו בעיקר להקשות על המחבלים, ולא פחות חשוב מכך - לנסות לנטרל אותם מהר ככל הניתן.