תיעוד: המחבלים במתחם הקניות

בסרטון ממצלמות אבטחה בשער בנימין נראים שני המחבלים שרצחו את טוביה ינאי ויסמן ז"ל בסניף רמי לוי כשהם עוברים תשאול בעמדת הבידוק בכניסה למתחם. לאחר שאושרה כניסתם הם מסתובבים בחניון - רגעים לפני שתקפו בסכינים. מחבל שלישי נבדק - ולא הוכנס

הרגעים שלפני פיגוע הדקירה בבנימין תועדו: מצלמות אבטחה בשער בנימין תיעדו שלושה מחבלים עוברים תשאול על ידי מאבטח בעמדת הבידוק בכניסה למתחם, דקות ספורות לפני ששנייים מהם התנפלו בסכינים שלופות על שני אזרחים ישראלים בסניף "רמי לוי" ודקרו אותם. אחד מהישראלים, סמ"ר טוביה ינאי ויסמן, חייל צה"ל בן 21, נרצח, והשני נפצע בינוני. המחבל השלישי עורר את חשד המאבטח ולא הורשה להיכנס.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטון ניתן להבחין בשלושת המחבלים מעוכבים בכניסה במשך דקות ארוכות ונבדקים על ידי המאבטח. שניים מהם עברו את הבידוק הביטחוני, למרות שהיו חמושים בסכינים, והצליחו להיכנס למקום. כפי הנראה המחבל השלישי עורר חשד ולכן לא הוכנס - מה שככל הנראה מנע תוצאות חמורות עוד יותר.

לאחר מכן נראים שני המחבלים שנכנסו למתחם כשהם מסתובבים בחניון והולכים לכיוון הכניסה לסניף "רמי לוי". מחקירה ראשונית עולה כי השניים, נערים בני 14 מביתוניא, הצליחו להסתובב בתוך החנות במשך 20 דקות כשהם חמושים בסכינים, עד שבשלב מסוים דקרו את שני הישראלים.

אזרחים שהיו במקום הקיפו אותם עם עגלות הקניות ומנעו מהם מלהמשיך במסע הדקירות שבו פתחו. אחד האזרחים שהיה חמוש בנשק ירה בהם ונטרל אותם.

זירת הפיגוע, היום (יעקב אושר TPS)

ויסמן, שנפצע קשה מאוד בפיגוע, מת מפצעיו לאחר שפונה לבית החולים שערי צדק בירושלים. הרופאים בבית החולים נאבקו על חייו, אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו. הפצוע הנוסף, גבר בן 35, נפצע בינוני ופונה לבית החולים אסף הרופא.

חשד לכשל באבטחה: לוי יזומן לשימוע

המשטרה בודקת חשד לכשל אבטחתי במתחם הקניות וזימנה את רמי לוי או בכיר מטעמו לשימוע ביום ראשון הקרוב, על מנת לספק הסברים על התנהלות המאבטחים בסניף הרשת. לוי זומן לשימוע לקראת האפשרות שהסניף ייסגר. רק אם יצליח להוכיח ביום ראשון לנציגי המשטרה שנוהלי האבטחה בסניף שונו והליקויים תוקנו יתאפשר לו להמשיך ולהפעיל את הסניף בשער בנימין.