מצלמות וכלבים: סיור ביעד הטרור הכי מאובטח בירושלים

8 פיגועים וניסיונות לפיגועים אירעו בשער שכם רק מתחילת החודש. במשטרה הבינו כי מדובר במטרה המועדפת על המחבלים והפכו את המקום למבצר של ממש, עם עשרות שוטרים, מצלמות וכלבים המזהים חומרי נפץ

באזור שער שכם הסתובבו היום (חמישי) בשעות הצהריים 28 שוטרים ולוחמי מג"ב. כמעט בכל רגע נתון נבדקו צעירים חשודים שחלפו במקום. בתחילת השבוע הוצבו באזור כלבנים עם כלבים שמזהים חומרי נפץ. הם מסיירים שם לאורך כל שעות היממה.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מתחילת פברואר במשך כשבועיים היו באזור שער שכם שמונה פיגועים וניסיונות לפיגועים. במשטרה הבינו כי המקום הזה הפך ליעד המועדף והעיקרי של המחבלים לפיגועים בירושלים. בשלב הראשון נעשה באזור חישוף - גיזום של כל העצים והשיחים שהסתירו את שדה הראייה של השוטרים.

במקביל, הותקנו במקום עוד מצלמות אבטחה. בסך הכל יש שמונה מצלמות אבטחה שמכסות את האזור כולו. אם לא די בכך, מציבה המשטרה בכל שעות היום תצפיתנים בחלון שפעור מעל שער שכם ושמממנו ניתן לצפות למרחק של מאות מטרים.

תצפיתן בלב השער

יש לכך גם מחיר. מי שנושאים בו הם בעיקר בעלי העסקים באזור. התיירים מחו"ל ומישראל כבר חודשים מדירים את רגליהם מאזור שער שכם בפרט ומהעיר העתיקה בכלל. הפגיעה הכלכלית שם אנושה. "עברנו שתי אינתיפאדות ולא היה מצב כזה", סיפר אחד הרוכלים במקום. "אף פעם זה לא היה ככה זה המצב הכי גרוע שיכול להיות".

שער שכם נמצא בלב מזרח ירושלים. אלפי מכוניות ואזרחים עוברים בו מדי יום ולכן חליפת המיגון המשודרגת לאזור הזה לא תמנע כנראה את הפיגוע הבא. האמצעים האלה נועדו בעיקר להקשות על המחבלים, ולא פחות חשוב מכך - לנסות לנטרל אותם מהר ככל הניתן.