מסתמן כשל אבטחה: רמי לוי זומן לשימוע במשטרה

מחקירת הפיגוע בסניף הרשת בו נרצח ישראלי עולה כי שני המחבלים לא נבדקו למרות שבמקום יש מאבטח וכך הצליחו להיכנס עם סכינים. במשטרה מתכוונים להורות על סגירת הסניף. גורם בכיר: המאבטחים לא מוצבים כקישוט

הסניף ייסגר בשל הליקויים (רויטרס)

חקירת פיגוע הדקירה בשער בנימין: במשטרת מחוז ש"י מתכוונים להוציא צו סגירה לסניף "רמי לוי" שבו בוצע הפיגוע, זאת בשל מה שמסתמן ככשל אבטחה. בעלי הרשת רמי לוי זומן לשימוע כבר בשבוע הבא, בכדי להסביר את ההתרחשויות בסניף.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

רמי לוי זומן לשימוע ביום ראשון הקרוב לקראת האפשרות שהסניף ייסגר. ללוי התאפשר לשלוח לשימוע נציג בכיר מטעמו. מממצאי החקירה שהחלה זמן קצר לאחר הפיגוע, עולה כי שני המחבלים, נערים בני 14 מבתוניא, הצליחו להיכנס לסניף כשהם חמושים בסכינים - מבלי שנבדקו, כל זאת למרות שהוצב בכניסה שומר. לפיכך, במשטרת מחוז ש"י מתכוונים להורות על סגירת סניף הרשת בשער בנימין.

פינוי הפצועים מזירת הפיגוע, היום (נאור בהן חדשות צ.ב.מ)

רק אם לוי יצליח להוכיח לנציגי המשטרה שנהלי האבטחה בבסיס שונו וליקויי האבטחה תוקנו, יתאפשר לו להפעיל את הסניף בשער בנימין. גורם בכיר במשטרה אמר כי סגירת הסניף היא בגדר צעד שעיקרו הרתעה - והוא מיועד לכלל בעלי העסקים.

"המאבטחים אינם מוצבים בכניסה כקישוט", אמר הבכיר. "תפקידם הוא בדיוק זה - למנוע פיגוע במקום בו הוצבו".

הלקוחות התעמתו עם המחבלים

בפיגוע שהתרחש הערב באזור התעשייה שער בנימין, נרצח צעיר בן 21. וגבר בן 35 נפצע בינוני, לאחר ששני מחבלים חמושים בסכינים התנפלו עליהם ודקרו אותם. שני הישראלים קיבלו טיפול רפואי ראשוני בזירת הפיגוע ע"י אנשי מד"א. הצעיר בן ה-21 פונה במצב קשה לבית החולים שערי צדק בירושלים, שם ניסו הרופאים לייצב את מצבו אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו. הפצוע הנוסף פונה במצב בינוני לבית החולים הדסה הר הצופים בעיר.

סניף רמי לוי: הלקוחות הסתערו עם העגלות (שמואל כהן קבוצת מדברים תקשורת)

בזמן התקרית, קונים שהיו בסניף התאספו עם עגלותיהם סביב המחבלים עד שאזרח חמוש הגיב במהירות להתרחשות ופתח באש לעבר המחבלים. כעבור זמן קצר התערבו גם אנשי כוחות הביטחון. משטרת מחוז ש"י בודקת כעת כיצד הצליחו הנערים להיכנס למתחם כשהם חמושים בסכינים מבלי שנעצרו על ידי המאבטחים במקום.