דיווחים בסוריה: ישראל תקפה עמדה צבאית דרומית דמשק

מרכז מעקב סורי לזכויות אדם: ישראל תקפה ב-3 טילים מוצב של צבא אסד. פיצוץ משני גדול נוצר, וההערכה היא כי מדובר במחסני תחמושת. בסוריה וב"אל-מנאר" המזוהה עם חיזבאללה הכחישו את הדיווח. בישראל לא הגיבו

תקיפה לילית בדמשק? (רויטרס)

 ישראל תקפה הלילה (חמישי) עמדה של צבא אסד מדרום דמשק - כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס. גורמים המקורבים לממשל הסורי מכחישים את הדיווחים. בצה"ל לא הגיבו לידיעה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הפרסום, המסתמך על דיווח שהעביר מרכז המעקב הסורי למען זכויות האדם הממוקם בבריטניה - שלוש רקטות ישראליות פגעו במחסנים של צבא סוריה הממוקמים באזור תל מאנע. מדיווחים ראשוניים נמסר כי באזור נוצר פיצוץ משני גדול בעקבות ההפצצה, כשככל הנראה מדובר בתחמושת שהייתה בבסיס. גורם צבאי בממשל אסד הכחיש דיווחים לפיהם ישראל תקפה באזור. גם ערוץ "אל מנאר", המקורב לחיזבאללה הכחיש את הפרסומים.

רק לפני חודשיים דיווחו גורמים שונים בסוריה, בהם כלי תקשורת המזוהים עם משטר אסד, כי חיל האוויר הישראלי תקף בסיס של חטיבה 155 של צבא סוריה באלקטיפה שבפרברי דמשק.

(מודיעין חדשותי)

בסוריה דיווחו כי אחרי חצות תקפו מטוסים ישראלים שיירה של ארבע משאיות שהועמסו בטילים בליסטיים. התקיפה התבצעה אחרי שהשיירה יצאה מבסיס חטיבה 155 בהרים הסמוכים לאלקטיפה, מצפון לדמשק, ליעד לא ידוע. בנוסף הותקף מאגר דלק והדבר גרם לפיצוצים עזים וללהבות אש גדולות. עדי ראייה דיווחו כי ראו עמודי עשן עולים מהמקום אחרי ששמעו סדרה של פיצוצים.

על פי הדיווחים בכלי התקשורת של המשטר, המטוסים התוקפים הם מטוסים ללא טייס שהגיעו מתוך שטח לבנון. תקיפה כזאת מצד ישראל עשויה להוות איתות לאסד-איראן-חיזבאללה שגם בעידן המעורבות הרוסית בסוריה, וגם לאחר פריסת מערכת ה-S400, הסיכולים נמשכים באין מפריע וישראל מתואמת בעניין הזה עם רוסיה.