ראש השב"כ הבא: נדב ארגמן

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט למנות את סגן ראש השב"כ לתפקיד הבכיר. ארגמן, נשוי ואב לשלושה, חזר לארגון לאחר מינוי אלשיך למפכ"ל. נתניהו: "יש לו ניסיון מבצעי ופיקודי, השב"כ תחת פיקודו ימשיך להתחזק"‎

ראש השב"כ הבא, נדב ארגמן (תקשורת שב"כ)

ראש חדש לשב"כ: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע הערב (חמישי) כי החליט למנות לתפקיד ראש שירות הביטחון הכללי את סגן ראש השירות המכהן, נדב ארגמן.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ארגמן, בן 55, נשוי ואב ל-3 ילדים, התגייס לצה"ל ליחידה מובחרת בשנת 1978, ובשנת 1983 התגייס לשירות הביטחון הכללי ושירת במגוון רחב של תפקידים מבצעיים. בין 2003 ל-2007, כיהן ארגמן כראש אגף המבצעים בשב"כ, ולאחר מכן היה 4 שנים נציג השב"כ בארה"ב. לאחר מכן מונה לתפקיד סגן ראש השירות במשך 3 שנים.

בספטמבר 2014 הושאל לוועדה לאנרגיה אטומית, ובספטמבר 2015, חזר לתפקיד סגן ראש השירות בעקבות בקשתו של ראש השירות יורם כהן, עם מינויו של רוני אלשיך למפכ"ל המשטרה.  

ראש השב"כ היוצא, יורם כהן (משה מילנר, לע"מ)


לארגמן תואר ראשון במדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה, תואר שני במדעי המדינה ותואר שני נוסף בביטחון ואסטרטגיה מאוניברסיטת חיפה, אותו סיים בהצטיינות יתרה, במסגרת הלימודים במכללה לביטחון לאומי.

"לנדב ארגמן ניסיון מבצעי ופיקודי מוכח ועשיר ביותר בשירות הביטחון הכללי", אמר ראש הממשלה, בנימין נתניהו. "אני סמוך ובטוח כי השב"כ תחת פיקודו ימשיך להתחזק במישור המבצעי והטכנולוגי וימשיך להגן על ביטחון ישראל".

"אני משוכנע כי ניסיונו העשיר והמגוון של נדב במהלך שנות שירותו בשב"כ בשילוב עם יכולותיו האישיות והמקצועיות, יאפשרו לו להוביל את השירות בהצלחה אל מול אתגרי ההווה והעתיד", אמר ראש השב"כ, יורם כהן. "אני מאמין כי מינויו של נדב, מועמד שצמח בשורות הארגון, יאפשר לשירות לממש את ייעודו על הצד הטוב ביותר. מאחל לנדב הצלחה רבה בתפקידו".

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין שוחח הערב עם נדב ארגמן, ראש השב״כ הנבחר ובירך אותו: "העם כולו עומד מאחוריך מרגע זה - ומעניק לך רוח גבית וכל סיוע שתידרש לו. אתה איש בטחון עתיר זכויות, האיש הנכון במקום הנכון, ואני סמוך ובטוח כי בנסיונך רב השנים ובתבונתך המקצועית אליה נחשפתי בביקוריי אצלכם בשירות הביטחון הכללי, תאפשר לאזרחי ישראל עד כמה שאפשר את חיי השגרה גם בימים הקשים הפוקדים אותנו.״