אף שר לא הגיע לטקס. איך זה קרה?

היום התקיים הטקס לציון 19 שנים לאסון המסוקים, אך אף שר לא מצא לנכון להגיע ולכבד את זכר 73 הנספים. בממשלה "הפילו" את התיק על בנט, שהעביר את האשמה למחנה הציוני - ובמשפחות השכולות כועסים: "מגיע לבנינו כבוד, מקווים שהלקח יופק"

הטקס לזכר חייל האסון (חדשות 2)

טקס אזכרה ממלכתי - בלי ממשלה: היום (רביעי) התקיים טקס התייחדות לזכר 73 חללי אסון המסוקים, שנספו בהתנגשות בדרך ללבנון ב-1997, אך אף נציג מטעם הממשלה לא הגיע לטקס. איך זה קרה? מבדיקת חדשות 2 Online עולה כי אמנם לא הוגשה פנייה רשמית למזכירות הממשלה, אך השר בנט התחייב כבר לפני שבוע להחליף את השר יעלון בטקס - ורק היום בשעה 14:00 הודיע למארגני הטקס כי לא יוכל להגיע מכיוון שלטענתו "לא השיג קיזוז" בכנסת, טענה שנדחתה על ידי בכירים בקואליציה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כמו כן נודע לחדשות 2 כי אף שר אחר לא התבקש - לא על ידי המארגנים ולא על ידי הממשלה - להתייצב בטקס. שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, שהיה אמור בתחילה לייצג את הממשלה, נמצא בביקור בשווייץ. השר נפתלי בנט, שלדברי ארגון "יד לבנים" היה אמור לייצג את הממשלה, לא הגיע לאחר שלדבריו "לא השיג קיזוז" מהאופוזיציה - אך במחנה הציוני דחו את דבריו וציינו כי מדובר ב"רשלנות" של הממשלה.

בארגון "יד לבנים" הסבירו לחדשות 2 כי לפני כשבועיים הודיע יעלון על נסיעתו הדחופה, ובשל כך נעשתה פנייה לשר בנט - שהסכים להגיע והודיע כי הדבר יהיה לו לכבוד. עם זאת, רק היום בצהריים הודיע כי לא יגיע: במפלגתו טענו כי ניסו להשיג קיזוז במשך כשבוע אך ללא הצלחה.

הציוץ של מרב מיכאלי, הבוקר

"הרשלנות של הממשלה - לא אשמת המשפחות"

באופוזיציה סתרו את גרסתו של בנט, וציינו כי יו"ר סיעת המחנה הציוני מרב מיכאלי הודיעה כבר הבוקר - בשעה תשע וחצי - כי המפלגה הגדולה באופוזיציה תסכים לקיזוז. ואכן, בעמוד הטוויטר שלה היא כתבה הבוקר: "הרשלנות של הממשלה היא לא אשמת המשפחות. כמרכזת האופוזיציה אני מודיעה שאנחנו נאפשר קיזוז כדי ששר ישתתף באזכרה לזכר חללי אסון המסוקים".

בהמשך הוסיפה מיכאלי: "אפשרנו קיזוז לכל נציג שהממשלה תבחר לשלוח - כל טענה אחרת היא התחמקות של בנט מאחריות ופשוט שקר. זאת לא הפעם הראשונה שממשלת נתניהו לא טורחת לשלוח נציג לאזכרות של חללי צה״ל. כנראה שזה לא מספיק חשוב להם".

לא הגיע לטקס. השר בנט (פלאש 90)

אם שכולה: "מקווה שהלקח יילמד"

רעיה אפנר, שבנה אבי ז"ל נהרג באסון, אמרה לחדשות 2: "יש כאן בהחלט צער, אולי אפילו עצב, כי אנחנו חושבים שמגיע לבנים היקרים שלנו שיחלקו להם את הכבוד הזה באסון הכבד ביותר שקרה לצה"ל מעודו ואני תקווה שלא יקרה יותר. אני חושבת שזה חשוב, ובשנה הבאה - 20 שנה לאסון המסוקים - אני מקווה שהלקח הזה יילמד".

אלי בן שם, יו"ר יד לבנים ששכל את בנו קובי ז"ל באסון המסוקים, אמר: "מזה 19 שנה מגיע שר ביטחון לאסון הגדול ביותר של צה"ל. אם הדברים אכן נכונים ואף שר לא מצא לנכון להתקזז עם השר בנט, אז זה עצוב מאד ופוגע בכבוד המשפחות. ראוי היה שיהיה נציג ממשלה שיכבד את 73 הלוחמים שנפלו בדרכם ללבנון".

בשיחה עם חדשות 2 Online הוסיף בן שם: "אני לא חושב שבתור הורים שכולים אנחנו צריכים להיכנס לשיקולים הללו. פוגע בנו שממשלת וכנסת ישראל לא יכולים לדאוג לכך ששר יגיע לטקס. זה לא מכבד את הנופלים ואת צה"ל, צריכים לדאוג שזה יהיה מכובד. אותנו לא מעניינים הוויכוחים".