נתניהו: "מוקפים בחיות טרף, צריך להתגונן"

ראש הממשלה בחן מקרוב את העבודות להקמת הגדר בגבול ירדן. "בסופו של דבר במדינת ישראל, כמו שאני רואה אותה, תהיה גדר שתקיף את כולה", הבהיר נתניהו. "יגידו לי 'זה מה שאתם רוצים לעשות, להגן על הווילה?', התשובה היא כן"

"אנחנו מוקפים בחיות טרף, צריך להתגונן": ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר היום (שלישי) בתוואי הגדר המזרחי והבהיר כי "בסופו של דבר במדינת ישראל כמו שאני רואה אותה תהיה גדר שתקיף את כולה". נתניהו שב ושיבח את עבודות הביצור בגבולות ישראל: "מי שאמר שלשטח אין חשיבות בעידן המודרני שילך לעזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הסיור בבקעה אמר נתניהו כי "היתרון של הבנייה כאן ולאורך גבול מצרים הוא שאין מבנים צמודי גדר, לא במרחק קילומטר ולא שני קילומטרים, שיכולים להוות פירים. זה לא המצב בעזה. בפוטנציה זה גם לא המצב ביהודה ושומרון, שם יש מבנים בנויים צמודים לקו ההפרדה שאתה שוקל להקים. שם, כאשר בונים גדר, צריך לקחת בחשבון שבונים מנהרות מתחת".

כאשר נשאל כיצד ישראל פועלת במקום בו אין מנהרות, השיב נתניהו: "עושים דברים אחרים אבל לא נדבר עליהם כאן". ראש הממשלה שב והוסיף: "יגידו לי 'זה מה שאתם רוצים לעשות, להגן על הווילה?', התשובה היא כן. האם נקיף את כל מדינת ישראל בגדר ובמכשול? התשובה היא כן. בסביבה שבה אנו גרים, עלינו להגן על עצמנו מפני חיות הטרף".

לדברי נתניהו, הממשלה "מכינה תכנית רב שנתית להקיף את כל מדינת ישראל בגדרות ביטחון כדי להגן על עצמנו במזרח התיכון כפי שהוא. בנוסף לזה אנחנו מכינים תכנית לסגור את הפרצות בגדר הביטחון ביהודה ושומרון. הדבר הזה עולה מיליארדים רבים ואנחנו עובדים על תכנית רב שנתית של תעדוף, כך שזה יהיה פרוס על פני שנים על מנת לבנות את זה בהדרגה - אבל להשלים את זה כדי להגן על מדינת ישראל".