סוכל פיגוע בשער שכם בירושלים, מחבלת בת 16 נוטרלה

פלסטינית שניסתה לדקור ישראלים בכניסה לעיר העתיקה בירושלים נוטרלה: אין נפגעים. נערה נוספת נעצרה בכניסה ליישוב כרמי צור בעציון לאחר שבילקוטה, בין הספרים למחברות, נמצאה סכין. היא הועברה לחקירת כוחות הביטחון

נסיון פיגוע נוסף בשער שכם: הבוקר (שלישי) נתפסה מחבלת בכניסה לעיר העתיקה, לפני שהצליחה לפגוע בישראלים. הפלסטינית ניסתה לדקור ונוטרלה על ידי כוחות הביטחון בזירה. מהמשטרה נמסר כי מדובר בנערה בת 16, תושבת ירושלים, שעוכבה לבדיקה על ידי צוות לוחמי מג"ב וניסתה לדקור אותם - הם הדפו אותה והשתלטו עליה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גם אתמול בערב סוכל פיגוע באותו מקום, שהפך לאחרונה לזירת טרור: כוח משטרה ומג"ב הפועל באזור עיכב לבדיקה אישה שעוררה את חשדם. ברשותה נתפסה סכין גדולה. האישה, תושבת העיר העתיקה, עוכבה לחקירה במרחב דוד במשטרה.

הסכין שנתפסה בילקוט המחבלת בעציון (עד ראייה)

לא מדובר בפיגוע היחיד שסוכל הבוקר: נערה פלסטינית נעצרה בכניסה ליישוב כרמי צור במועצה האזורית עציון, לאחר שעוררה את חשדו של הש.ג. כוחות צה"ל עצרו אותה והיא הועברה לחקירת כוחות הביטחון. במהלך החקירה ינסו לבדוק מה הניע את הנערה לפעול.

מעצר המחבלת בכרמי צור (עד ראייה)

דפוס הפעולה של המחבלת, שנשאה סכין בכליה, הזכיר את הפיגוע ברמלה ביום חמישי - בו דקרו שתי קטינות בנות 13 מאבטח בתחנה המרכזית בעיר: השתיים נעצרו לאחר שפצעו את איש האבטחה באורח קל. חקירתן של שתי הקטינות נמשכת, ואתמול האריך בית משפט השלום בראשון לציון בארבעה ימים נוספים את מעצרן.

במהלך הלילה עצרו כוחות צה"ל, בשיתוף מג"ב, 11 מבוקשים החשודים בפעילות טרור עממי והפרות סדר אלימות באזור יהודה ושומרון ובבקעה. גם הם הועברו לחקירת כוחות הביטחון.