ערבי דקר בן 11 ברמלה, הרקע נבדק

הילד סיפר לאמו שנדקר ברחוב ע"י צעיר ערבי שנמלט מהמקום. צוותי מד"א פינו אותו לביה"ח במצב בינוני. המשטרה פרשה מחסומים ברחבי העיר והעלתה מסוק לאוויר, וכעבור שעה קלה נעצר חשוד. נסיבות התקרית נחקרות

ילד בן 11 נדקר בגבו ונזקק לטיפול רפואי לאחר שלטענתו הותקף על ידי צעיר ערבי בן 18. צוות מד"א שהוזעק לביתו של הילד בעיר העניק לו טיפול והגדיר את מצבו בינוני, כשהוא סובל מחתך בגב. הוא פונה לבית החולים אסף הרופא. המשטרה עצרה חשוד בתקיפה - קטין בן 17 תושב העיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשלב זה נסיבות האירוע לא ברורות, והמשטרה בוחנת את הרקע למקרה. הילד סיפר לאמו שערבי דקר אותו באמצעות חפץ חד לאחר שהגיע מדמם לביתו. אמו הזעיקה מיד את כוחות מד"א ואלה עדכנו את המשטרה.

זירת האירוע ברמלה

במרחב השפלה הוחלט לקחת את העדות של הילד ברצינות, והעלו מסוק לאוויר בהסתמך על כיוון ההימלטות של החשוד, כפי שציין הילד. במקביל נפרשו מחסומים במספר נקודות בעיר. לטענת הילד, לא הייתה היכרות מוקדמת בינו ובית התוקף.

הרקע לאירוע נבדק

בחקירתו סיפר הילד כי התקיפה התרחשה כשיצא ממכולת בעיר. לפי גרסתו, הדוקר, אותו לא פגש מימיו, ביקש מצית. לאחר שהילד השיב כי אין ברשותו מצית, הצעיר דקר אותו וברח לכיוון שכונת ג'ואריש. כעת בוחנים במשטרה את כל הכיוונים - גם הפלילי וגם הלאומני.

ישנה מחלוקת בין המשטרה לשב"כ בנוגע לרקע לאירוע. במשטרה חושבים שמדובר באירוע פלילי, אך השב"כ רוצה לחקור את הצעיר התוקף שוב באמצעות אנשיו.

דובי מייזל, פרמדיק באיחוד הצלה סיפר: "הילד, בן 11, היה מבוהל וסבל ממספר דקירות בפלג גופו העליון. מתשאול קצר, תוך כדי טיפול רפואי ראשוני, עלה כי הילד הותקף ברחוב ונמלט לביתו. אני ושני מתנדבים נוספים טיפלנו בו עד שהגיע צוות טיפול נמרץ שפינה אותו לבית החולים".

ביום חמישי האחרון נפצע מאבטח כבן 27 באורח קל בכניסה לתחנה המרכזית בעיר, לאחר שהותקף על ידי שתי נערות ערביות-ישראליות כבנות 13. החשודות נוטרלו ונעצרו לפני שהצליחו לדקור אנשים נוספים. מחקירת השתיים עלה כי המניע הוא לאומני.

בהכנת הידיעה השתתפו ברהנו טגניה, ניר דבורי ועזרי עמרם.