כלי השיט הבלתי מאויש שנלחם בצוללות

ה- seagull מתוצרת "אלביט" פותח במיוחד למלחמה תת-ימית נגד צוללות ומוקשים ימיים. בין היכולות החדשות: שהייה ממושכת בים, מערכת סונארים מתקדמת ויכולות ניווט והמנעות ממכשולים

חברת "אלביט" חשפה היום (שני) במעגן הקישון בחיפה את ה-"Seagull" - כלי שיט בלתי מאויש שנועד לבצע משימות בתחום הלחימה נגד צוללות ומוקשים ימיים. הפיתוח החדש הוגדר כפורץ דרך והוא בעל יכולת שהייה של יותר מ-96 שעות רצופת בים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אורכו של ה-"Seagull" מגיע ל-12 מטר והוא נושא עליו מערכת ניווט מתקדמת (סונאר) המאפשרת לו להימנע ממכשולים. לדברי המפתחים ב"אלביט", הוא עשוי לשנות את תורת הלחימה נגד צוללות בזכות השימוש באמצעים יעילים המחליפים את כלי השיט המאוישים ומורידים את הסיכון למפעילים.

מערכת סונרים מתקדמת (אלביט מערכות)

אלעד אהרונסון, מנכ"ל חטיבת המודיעין של אלביט מערכות אמר בהקשר זה כי מגוון האיומים הימיים הולך וגדל בכל העולם, בדגש על פעילות צוללות ומיקוש תת מימי.

"אנו גאים לחשוף היום פתרון חדשני גם לצרכים הימיים, כפי שעשינו בתחום מערכות המל"טים", אמר. "אנחנו מציעים כלי שיט לא-מאויש למשימות שטופלו עד היום בכלים מאוישים ויקרים". באלביט מאמינים כי גם ברחבי בעולם יהיה ביקוש לכלי השיט המדובר.

כיום יש כלי שיט לא מאוייש מתוצרת "רפאל" שנמצא בשימוש של חיל הים, אך הוא נועד יותר ללחימה ותצפית בעוד הכלי החדש של "אלביט" נועד בראש ובראשונה ללחימה נגד צוללות ואיתור ונטרול מוקשים תת-ימיים.