ראש הממשלה: "נמצה את הדין עם מציתי בית הכנסת"

נתניהו קרא לקהילה הבינלאומית לגנות את שריפת ספרי התורה בגוש עציון במהלך סוף השבוע ואמר כי מדובר בתוצאה של "ההסתה הפלסטינית הבלתי פוסקת". נשיא המדינה ריבלין הוסיף כי "מראות ספרי התורה החרוכים מפלחי לב, יש להביא את המחבלים לדין במהרה"

הצתת ספרי התורה (מועצה אזורית גוש עציון)

הצתת ספרי התורה בגוש עציון: ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב (שבת) כי ישראל "תמצה את הדין עם האחראים לפשע שנאה זה". נתניהו קרא לקהילה הבינלאומית לגנות את חילול בית הכנסת ואמר כי מדובר ב"תוצאה נוספת של ההסתה הפלסטינית הבלתי פוסקת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מראות ספרי התורה החרוכים בגוש עציון מפלחי לב", אמר נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין. "הפגיעה בקודשי עמנו פוגעת עוד יותר כשהיא מבוצעת במקום שהוקם לזכרם של הנערים שנרצחו ביד אכזרית. אני סמוך ובטוח שכוחות הביטחון יביאו את המחבלים לדין במהרה".

מוקדם יותר אמר שר החינוך נפתלי בנט כי ״תמונות ספרי הקודש השרופים בבית הכנסת לקוחות הישר מן הלילות האפלים ביותר בהיסטוריית עמנו". בנט קרא למערכת הביטחון לחקור את האירוע באופן מחמיר והוסיף: "מדובר בחציית קו אדום שאסור לנו להשלים איתה, ולא נעבור עליה לסדר היום״.

(מועצה אזורית גוש עציון)

מחקירת האירוע עולה כי אלמונים נכנסו לבית הכנסת שהוקם על שם אייל יפרח, גיל-עד שאער ונפתלי פרנקל ז"ל שנחטפו ונרצחו. במשטרה אומרים כי ספרי התורה סודרו בערימה והועלו באש.

האירוע התרחש בבית הכנסת של גבעת שורק, מאחז בלתי מוסדר הצמוד ליישוב כרמי צור. הגבעה צופה על המקום שבו נמצאו גופותיהם של שלושת הנערים שנחטפו ביולי 2014, ועוברי אורח פוקדים את המקום מדי יום.

כרמי צור אומרים כי התחושות קשות בעקבות ההצתה, וטוענים כי זו אינו הפעם הראשונה שבה שורפים את המקום. "אסור לשכוח שפחות ממאה מטרים מפרידים בין הגבעה לבתי התושבים", אמרו ביישוב. "ההגעה לשם היא הקדמה מסוכנת להמשך. צריך ואפשר לשים לדבר הזה סוף".