הדר נטמנה: "גאה בך, מצדיע לך"

מאות ליוו את לוחמת מג"ב שנרצחה בפיגוע בשער שכם, וגם חברתה שנפצעה חלקה לה כבוד אחרון. "היית גיבורה אמיתית", ספד לה אביה. אחותה הוסיפה: "כולם הלכו אחרייך". צעקות מהקהל למפקדיה: "למה שלחתם אותה לשם?"

הלוויתה של כהן, היום (חדשות 2)

הדר כהן ז"ל, שנרצחה אתמול בפיגוע המשולב בשער שכם בירושלים, הובאה היום (חמישי) למנוחות בבית העלמין הצבאי ביהוד. חברתה, לוחמת מג"ב רווית מיריאשווילי שנפצעה גם היא בפיגוע, הגיעה למקום. "היית גיבורה אמיתית", ספד לה אביה. במהלך ההלוויה נשמעו קריאות כלפי לוחמי מג"ב שהיו במקום: "למה שלחתם אותה לשם?".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הדר אהובה שלי, זאת שהיתה קוראת לי אבוש", המשיך האב. "היית לי אהובה מכל, איך אפרד ממך? כולם אומרים שהיית גיבורה אמיתית אבל אף אחד לא מכיר אותך מקרוב באמת. את החום, השובבות, שמחת החיים. העקשנות שלך להגיע רחוק. אני גאה בך. ומצדיע לך". מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך, השר לביטחון פנים גלעד ארדן ומפקד מג"ב ניצב קובי שבתאי הגיעו גם הם.

"הדרי, מיקרה שלנו הפכת ליקרה של כל עם ישראל", ספדה לה אחותה, מור. "איך מגיבים כששומעים את הדפיקות בדלת? התפללתי שה' יחזיר אותך אלינו. כולם הלכו אחרייך, כריזמתית כזאת. למרות שהיינו רבות ריבים מטופשים אני אוהבת אותך. את היית האור שלנו. בנשמתך חסמת את המחבלים הארורים חדורי השנאה. בכל הכוח נכנסת בו ולא היה אכפת לך מהמשפחה, מההורים - עם ישראל עמד מול עינייך".

כהן, בת 19 מאור יהודה, התגייסה למשמר הגבול לפני כחודשיים, והותירה אחריה הורים, אח ואחות. היא הנרצחת ה-31 בגל הטרור האחרון.

אתמול כינס ראש הממשלה בנימין נתניהו דיון ביטחוני בהשתתפות שרים בקבינט, הרמטכ"ל גדי איזנקוט, מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך וראש השב"כ יורם כהן בעקבות הפיגוע בשער שכם. בדיון הוחלט להטיל כתר על העיירה קבטיה ליד שכם, ממנה יצאו שלושת המחבלים שביצעו את הפיגוע. בנוסף נבחנו אפשרויות צבאיות נוספות להתמודדות עם התקפות הטרור שהולכות ומחריפות.

זירת הפיגוע בי-ם, היום

מבירור של השתלשלות האירועים עולה כי כהן הספיקה לפתוח באש לעבר המחבלים בטרם נפגעה בראשה מירי. היא הגיעה לבית החולים הר הצופים לאחר שנפצעה בפיגוע באורח אנוש, שם נלחמו הרופאים על חייה במשך שעות ארוכות, עד שנאלצו לבסוף לקבוע את מותה.

הפיגוע התרחש כאשר צוות של לוחמי משמר הגבול, שהיה מורכב ממפקד הכח בליווי הדר כהן ולוחמת נוספת, הבחינו בשלושה צעירים בשער שכם שעוררו את חשדם. הצוות ניגש אל החשודים על מנת לבדוק אותם, כשלפתע שלפו נשק אוטומטי מסוג קרל גוסטב וסכינים והחלו לבצע ירי ולדקור את הלוחמות.

מפקד הכח, יחד עם כח נוסף שהיה במקום, ביצעו ירי וחיסלו את המחבלים. מתחקור ראשוני בזירה עולה כי המחבלים נשאו על גופם גם מספר מטעני צינור ותכננו לבצע במקום פיגוע גדול בהרבה, פיגוע שנמנע לבסוף בזכות החתירה למגע התגובה המקצועית של הלוחמים. שלושת המחבלים הם תושבי קבטיה וג'נין שבצפון השומרון. כעת נבחנת השאלה איך שלושתם הצליחו להגיע משם עם נשק עד ללב לבה של ירושלים.