תיעוד מעצר המחבלות: "תירו בה"

בסרטון שצילם עד ראייה לפיגוע בו דקרו שתי נערות מאבטח בתחנה המרכזית ברמלה, נראות שתי המחבלות בנות ה-13 מוחזקות על ידי השוטרים לאחר לכידתן. אזרחים זועמים מסביב נשמעים כשהם צועקים לעברן - ומקללים

אחד מעדי הראייה לפיגוע הדקירה הבוקר (רביעי) בתחנה המרכזית ברמלה, בו נפצע קל מאבטח, תיעד את הדקות שאחרי תפיסתן של שתי הנערות בנות ה-13 שביצעו אותו. העוברים והשבים נשמעים בתיעוד מקללים את שתי המחבלות שנתפסו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בעוד השוטרים מחזיקים בשתיים, כשהן אזוקות, נשמעים עוברי אורח מסביב קוראים לעברן קללות וגידופים וצועקים לשוטרים: "תירו בה, תירו בה". בפיגוע בכניסה לתחנה המרכזית בעיר נפצע מאבטח כבן 27 באורח קל, לאחר שהותקף על ידי שתי נערות ערביות-ישראליות. 

הן נוטרלו ונעצרו לפני שהצליחו לדקור אנשים נוספים. מחקירת השתיים מסתמן כי המניע הוא לאומני. באחד הסרטונים שצולמו בזירה נראה איש אבטחה דורך על ראשה של אחת החשודות כדי שלא תימלט.

למשטרה התברר כי שתי התוקפות הערביות הן תלמידות כיתה ח', שאחת מהן נשאה על גבה תיק בית ספר. השתיים הגיעו לעמדת המגנומטר בתחנה המרכזית ברמלה, והמאבטח המוצב במקום ביקש מהן להזדהות לקראת בדיקה. באותו רגע שלפו שתי הנערות סכינים, דקרו את המאבטח ופצעו אותו באורח קל ברגלו ובידו. הן לא נפגעו אך מאבטחים נוספים ועוברי אורח השתלטו עליהן. 

זירת הפיגוע, היום (יוסי דווידוב, חדשות דיווח ראשוני)

לאחר מעצרן, הן הובלו לחקירה בתחנת המשטרה ברמלה. ראש עיריית רמלה יואל לביא עדכן כי "מדובר בשתי קטינות שנעצרו על ידי המשטרה, שחוקרת את נסיבות האירוע. זה אינו מאפיין את המגזר הערבי ברמלה". בית משפט השלום בראשון לציון האריך בחמישה ימים את מעצרן של שתי המחבלות, כשהמניע הוא ככל הנראה לאומני.

"המאבטח החל לרוץ כשהוא מלא בדם"

לביא הוסיף כי "רמלה עיר רב תרבותית בה חיים בדו קיום ושכנות טובה יהודים לצד ערבים. נמשיך להישאר רמלאים החיים בשכנות טובה ללא כל הבדל בין מגזר למגזר. ניתנה הוראה למערכת החינוך לקיים שיח בנושא בבתי הספר".

זירת הפיגוע, היום (מצב ביטחוני גלובלי. צילום: פיני ל.)

אליקו, עד ראייה לפיגוע, סיפר לחדשות 2 Online: "היה לאחת מהן סכין ביד והיא דקרה את המאבטח. ואז הוא התחיל לרוץ כולו דם ברגל וביד וקרא לעזרה. כשהוא קרא לעזרה, אז השנייה שלפה סכין וניסתה לדקור אבל הצליחו להשתלט עליה".

העד הוסיף: "הן ירדו מהאוטובוס ואז הגיעו לעמדת הבידוק וצעקו 'אללה הוא אכבר'. השכיבו אותן על הרצפה ולא נתנו להן לזוז. מלא אנשים ברחו כי פחדו שיש עוד מחבלים במקום".