פיגוע ברמלה: נערות בנות 13 דקרו מאבטח‎ ופצעו אותו קל

2 תלמידות ערביות בנות 13 הגיעו לעמדת בידוק בתחנה המרכזית, אחת מהן עם תיק בי"ס, ותקפו את המאבטח - שנפצע קל. בתיעוד מההשתלטות על המחבלות נראה אחד המאבטחים מניח רגלו על ראשה של אחת מהן ומרתק אותה‎

פיגוע דקירה ברמלה: מאבטח כבן 27 נפצע הבוקר (חמישי) קל בכניסה לתחנה המרכזית בעיר, לאחר שהותקף על ידי שתי נערות ערביות-ישראליות כבנות 13. החשודות נוטרלו ונעצרו לפני שהצליחו לדקור אנשים נוספים. מחקירת השתיים מסתמן כי המניע הוא לאומני. באחד הסרטונים שצולמו בזירה נראה איש אבטחה דורך על ראשה של אחת החשודות על מנת שלא תימלט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מפרטים ראשונים עולה כי המאבטח נדקר ברגלו וידו אך נפצע באורח קל בלבד. למשטרה התברר כי שתי התוקפות הערביות הן תלמידות כיתה ח', שאחת מהן נשאה על גבה תיק בית ספר. 

השתיים הגיעו לעמדת המגנומטר בתחנה המרכזית ברמלה, והמאבטח המוצב במקום ביקש מהן להזדהות לקראת בדיקה. באותו רגע שלפו שתי הנערות סכינים, דקרו את המאבטח ופצעו אותו באורח קל ברגלו ובידו. הן לא נפגעו אך מאבטחים נוספים ועוברי אורח השתלטו עליהן. 

לאחר מעצרן, הן הובלו לחקירה בתחנת המשטרה ברמלה. ראש עיריית רמלה יואל לביא עדכן כי "מדובר בשתי קטינות שנעצרו על ידי המשטרה, שחוקרת את נסיבות האירוע. זה אינו מאפיין את המגזר הערבי ברמלה".

הצעירות הועברו לחקירה (מצב ביטחוני גלובלי. צילום: פיני ל.)

"החובש היה בהכרה ונסער"

לביא הוסיף כי "רמלה עיר רב תרבותית בה חיים בדו קיום ושכנות טובה יהודים לצד ערבים. נמשיך להישאר רמלאים החיים בשכנות טובה ללא כל הבדל בין מגזר למגזר. ניתנה הוראה למערכת החינוך לקיים שיח בנושא בבתי הספר".

אליקו, עד ראייה לפיגוע, סיפר לחדשות 2 Online: "היה לאחת מהן סכין ביד והיא דקרה את המאבטח. ואז הוא התחיל לרוץ כולו דם ברגל וביד וקרא לעזרה. כשהוא קרא לעזרה, אז השנייה שלפה סכין וניסתה לדקור אבל הצליחו להשתלט עליה".

העד הוסיף: "הן ירדו מהאוטובוס ואז הגיעו לעמדת הבידוק.. הן צעקו אללה הוא אכבר .השכיבו אותן על הרצפה ולא נתנו להן לזוז. מלא אנשים ברחו כי פחדו שיש עוד מחבלים במקום‎".

"שמעתי צעקות 'מחבלים, מחבלים'" (דיווח ראשוני בפייסבוק)

ממד"א נמסר כי המאבטח, גבר כבן 27, קיבל טיפול רפואי בזירה ומצבו הוגדר קל. החובשים והפאראמדיקים הוסיפו כי הוא סובל מפציעה חודרת בגפיו, ולאחר טיפול רפואי בזירה הם פינו אותו לבית החולים אסף הרופא. מבית החולים נמסר כי הפצוע הגיע במצב קל והוא מטופל במיון אורטופדי.

שלמה אלקסלסי, חובש בכיר במד"א שהיה במקום בזמן ההתרחשות, סיפר: "בזמן שטיילתי בקניון שמעתי לפתע צעקות 'מחבלים מחבלים' ורצתי מיד למקום. הבחנתי בצעיר כבן 25 כשהוא בהכרה מלאה ונסער, הוא סבל ממספר פצעי דקירה בגפיים".

החובש הבכיר הוסיף: "הענקתי לו טיפול רפואי ראשוני ובתוך דקות ספורות הגיעו אמבולנסים שלנו למקום ופינו אותו לבית החולים. המאבטחים במקום השתלטו על 2 הדוקרות והעבירו אותן לידי כוחות הביטחון".

"המאבטח היה בהכרה מלאה ונסער" (דיווח ראשוני בפייסבוק)

בהכנת הידיעה השתתפו ניר דבורי, גלעד שלמור, ברהנו טגניה ועזרי עמרם.