המחבל כתב בפייסבוק לחבר שחוסל: "נצטרף אליך ביריות"

אחד המחבלים שביצעו את הפיגוע בירושלים בו נרצחה לוחמת מג"ב, ספד ברשת החברתית לחברו שניסה לבצע פיגוע לפני שלושה חודשים ונורה למוות: "הפרוזדורים למות הקדושים פתוחים"

אחד המחבלים שביצעו את הפיגוע בו נרצחה לוחמת משמר הגבול הדר כהן, העלה לפני כחודש פוסט בפייסבוק שבו הצהיר על כוונותיו לבצע פיגוע ירי בקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המחבל, אחמד זכארנה, ציין כי מדובר בנקמה על מותו חברו הטוב, שניסה לבצע פיגוע ירי במחסום גלבוע בתחילת חודש נובמבר. "אנחנו מצטרפים אליך בגן העדן ביריות", כתב המחבל מירושלים לחברו. "הפרוזדורים אל מות הקדושים פתוחים".

את הדברים כתב זכארנה ב-31 בדצמבר, בשבוע בו הוחזרה גופת חברו המחבל אחמד אבו הוד. השניים גדלו ככל הנראה יחדיו בכפר קבטיה הסמוך לשכם - מקום הידוע מזה שנים רבות כמוקד של אלימות וטרור.

הפוסט שהתריע על הפיגוע

יש לציין כי ברשת ישנם אינספור פוסטים כאלה, שלא ניתן לדעת מה מקורם. עם זאת, משום מה ההודעה הזאת של המחבל, שרצח היום את לוחמת מג"ב הדר כהן, חמקה משירותי הביטחון.

על פי ההערכות, שלושת המחבלים שביצעו את הפיגוע בשער שכם לא היו משויכים לארגון טרור כלשהו, על אף שהצליחו להתחמש בנשק אוטומטי, במטעני צינור ובסכינים ולחדור עמם ללב הבירה.

ככל הנראה זכארנה וחבריו היו צעירים שביקשו לנקום את מות חברם. בין הפוסט שפורסם לבין הפיגוע עבר כחודש, במהלכו הצליחו השלושה להשיג את אמצעי הלחימה עמם תכננו לבצע פיגוע הרבה יותר גדול, קשה ומורכב.