חמאס: שני מפקדים בכירים נהרגו בקריסת המנהרה

ארגון הטרור הודיע כי במנהרה שהתמוטטה אמש ברצועת עזה היו פואד עאשור ואחמד חידר א-זהאר, מפקדים בכירים בזרוע הצבאית. למרות האבידות הקשות שספג, בחמאס מאיימים: "נמשיך לחפור את דרכנו לירושלים

חמאס: בכירים נהרגו בקריסת המנהרה (אלעאלם)

 מכה נוספת לחמאס במאמציו לשקם את תשתית המנהרות בעזה: הארגון הודיע הבוקר (רביעי) כי אחד ההרוגים בקריסת המנהרה אמש במרכז רצועת עזה הוא פואד עאשור, בן 35, מפקד בכיר בזרוע הצבאית. בתקרית נהרג גם אחמד חידר א-זהאר, שייתכן כי הוא קרוב משפחתו של בכיר חמאס מחמוד א-זהאר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי חלק מהדיווחים שמגיעים מהרצועה, שמונה מפעילי הארגון נפגעו בקריסת המנהרה המדוברת. זאת הפעם השנייה בתוך פחות משבועיים שאנשי חמאס נהרגים במהלך עבודות חפירת המנהרות ההתקפיות בעזה.

המאמץ הגדול שמשקיע חמאס בפרויקט המנהרות מצביע על החשיבות הרבה שמייחסים בארגון למתאר התת קרקעי, כחלק מהותי וחשוב מיכולתו לפעול כנגד ישראל בעימות הבא ולהפתיע את צה"ל בתוך שטח ישראל.

בפעם השנייה בתוך ימים

בכרזה שפרסם אמש הארגון נכתב: "גברים חופרים בזרועותיהם את הדרך לשחרור ירושלים", מה שמתכתב עם הדברים שאמר אסמעיל הנייה, ראש ממשלת חמאס בעזה, במהלך הלווית שמונת הפעילים שנהרגו בקריסת המנהרה הקודמת. "אנחנו ממשיכים לחפור מנהרות במזרח עזה וממשיכים לבצע ניסויי טילים במערב", הכריז. "נמשיך בשדרוג ושיקום כוחותינו - זו הדרך לשחרור ירושלים".

בחמאס ממשיכים להצהיר כי השימוש במנהרות יעשה בכל מערכה עתידית, וכעת נראה שהם עושים ככל יכולתם כדי להפוך את המנהרות לאמצעי התקיפה המאיים והמרתיע ביותר נגד ישראל. עדיין לא ברור מה גורם לקריסת המנהרות ברצועת עזה, אך יש גורמים שמעריכים כי מזג האוויר החורפי מקשה על אנשי הארגון לחפור מתחת לאדמה.

בנוסף להערכה זו ישנם גורמים שטוענים כי הארגון חופר עמוק יותר מבעבר, וייתכן וזה מה שמוביל לקריסה. בצה"ל בינתיים לא התייחסו לקריסת המנהרות ולפי שעה לא ברור אם יש מאמץ ביטחוני להביא לקריסתם. בכל מקרה די ברור שישראל לא יושבת בחיבוק ידיים.