לאחר שעות: הכתר על רמאללה הוסר

צה"ל קיים הערב הערכת מצב, בסיומה הוחלט להקל את הבידוק במחסומים סביב העיר רמאללה ובכך להסיר את הכתר שהגביל את תנועת התושבים. בשעות הצהריים התקבלה ההחלטה בעקבות התרעות לפיגועים, והנהלים המקפידים הובילו לעומסי תנועה ולשיבוש באורח החיים

ארכיון (פלאש 90, איסאם ריקאווי)

לראשונה מאז פרוץ גל הטרור, סגר היום (שני) צה"ל את הכניסות והיציאות המובילות לרמאללה למשך מספר שעות - ובשעות הערב הוסר הכתר במרחב העיר. הערכת מצב בצה"ל הובילה להורדת רמת הכוננות והבידוק, אם כי עדיין קיים החשש לאירועי טרור נוספים שמקורם בעיר. כמו כן הוסר הכתר מאזור הכפר בית עור א-תחתא, ממנו יצאו מספר מחבלים בשבועות האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בשעות הצהריים מקורות פלסטינים דיווחו על עומסי תנועה גדולים בצירי התנועה, בעקבות תהליך הבידוק הארוך, ועל הפרעה לאורח החיים התקין. "בגלל שהיו הרבה פיגועים שיצאו בתקופת גל הטרור, ובגלל שיש התרעות נוספות המתבססות על הערכות מצב בשטח, החליטו כרגע לסגור כניסות למעט חמישה מקרים מיוחדים", הסבירו בצה"ל היום את המהלך.

"10 דקות לכל בדיקת רכב". ארכיון (רויטרס)

"מקרים הומניטרים בתיאום ובאופן חופשי", החלו לפרט את חמשת המקרים, "בכירים יכולים להיכנס ולצאת בתיאום עם מנהלת תיאום וקישור, לתושבי רמאללה יש כניסה חופשית (אך אין יציאה), מי שנמצא ברמאללה ולא תושב יכול לצאת אך לא יכול לשוב, ומעבר קלנדיה מאפשר מעבר של בעלי תעודת זהות כחולה ופועלים עם היתר".

מעבר קלנדיה, ארכיון

בסוכנות הידיעות הפלסטינית מען דווח היום כי החיילים משקיעים יותר מ-10 דקות בכל בדיקה של מכונית שרוצה לעבור את המחסום - והדבר גורם לעומסי תנועה חריגים באזור.