טול כרם: מחבל ניסה לדקור חיילים - וחוסל

מחבל חמוש בסכין ארב לכוח צה"ל באזור סלעית מדרום לטול כרם. המחבל התנפל על החיילים שהגיבו באש וחיסלו אותו. אין נפגעים באירוע

ארכיון

מחבל פלסטיני חמוש בסכין נורה למוות לאחר שהבוקר (שני) ניסה לדקור חיילים ליד היישוב סלעית מדרום לטול כרם. אין נפגעים בתקרית בקרב כוחותינו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

מבדיקה ראשונית עולה כי המחבל, אחמד חסן תובה, בן 19 מכפר ג׳מאל ליד טול כרם, חצה את גדר הביטחון הסמוכה ליישוב, מה שהוביל להקפצת כוח צה"ל לנקודה. המחבל חיכה לכוח בשיחים, ועם הגעת החיילים למקום התנפל עליהם וניסה לדקור אותם. הכוח הגיב באש ממנה הפלסטיני נהרג. 

ניסיון הפיגוע הזה בשומרון מגיע לאחר שאתמול שוטר ברשות הפלסטינית ביצע פיגוע ירי במחסום בגזרת בנימין ופצע שלושה חיילים בדרגות פציעה שונות. חייל אחד נפצע באורח בינוני-קשה, חייל נוסף נפצע בינוני ועוד חייל במצב קל.

זירת פיגוע הירי בבנימין, אתמול (TPS)

מתחקור ראשוני עולה כי המחבל הגיע עם רכב למחסום, יצא ממנו והחל לירות לעבר חיילים שעמדו בסמוך. חיילים אחרים שהיו במקום ירו בו והרגו אותו. צוותי מד"א שהוזעקו לזירה העניקו טיפול ראשוני בשטח לשלושת הפצועים ולאחר מכן פינו אותם לבתי החולים שערי צדק והדסה הר הצופים בירושלים.

המחבל שביצע את הפיגוע הוא שוטר פלסטיני בשם אמג'ד סוכרי מאזור שכם - מאבטחו האישי של התובע הכללי של הרשות ברמאללה. בפוסט האחרון שהעלה לפייסבוק הוא כתב "אין טעם לחיות כשהכיבוש חונק והורג את אחינו".

המחבל בפיגוע הירי - שוטר ברשות