השכר החודשי של חיילי צה"ל עולה משמעותית

לאחר מאבק עיקש שנמשך קרוב ל-5 שנים, כל חייל בצה"ל כבר מרגיש העלייה בשכרו בחשבון הבנק. החל מהיום, כל לוחם כ-1,600 שקלים, תומך לחימה יותר מ-1,100 שקלים - וחייל עורפי כ-800 שקלים. "אחרי מאבק עיקש במיוחד - הצלחנו במשימה", אומרת שפרה שחר, מנכ"לית ארגון "בית חם לכל חייל" שהוביל את המאבק להעלאת השכר

מהיום: שכר גבוה יותר לכל חייל (ניר גל, דובר צה"ל)

חייל, יותר כסף מחכה לך בחשבון: החל מהיום (שני) יגלו חיילי צה"ל שמשכורתם הצבאית עלתה באופן משמעותי - זאת לאחר שבנובמבר האחרון אישרו השרים תוספת של 50% לשכרם של החיילים - בשורה שהגיעה לאחר מאבק שהתנהל במשך קרוב ל-5 שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

שכרו של לוחם יעלה מ-1,077 שקלים ל-1,616 שקלים. תומך לחימה, שהשתכר עד היום 784 שקלים מדי חודש, יקבל מעתה 1,176 שקלים. חיילים עורפיים, ששכרם הוא 540 שקלים, יקבלו 810 שקלים.

המאבק להעלאת שכר החיילים החל הודות למאבק הממושך שניהל ארגון "בית חם לכל חייל" וסדרת הכתבות של שי גל על מצבם הכלכלי הקשה של חיילי צה"ל ששודרה כאן ב"אולפן שישי" בשנים האחרונות.

"כשיצאנו למאבק לפני יותר מארבע שנים, איש לא האמין שנצליח, אולם לאחר מאבק עיקש, הצלחנו להעלות את שכר החיילים ועכשיו לאחר התוספת הנוכחית, הוא יהיה כמעט פי שלושה לכל חייל או חיילת ביחס למשכורתם בתחילת הדרך", אומרת מנכ"לית הארגון, שפרה שחר.

"המאבק הקשה ביותר היה המאבק התודעתי, לגרום לצה"ל ולמשרד הביטחון להודות שיש בעיה. לאחר שהצלחנו בכך, תוספות השכר שהיו מוקפאות יותר מעשור, היו רק עניין של זמן", הוסיפה.

הסכומים החדשים שירוויח כל חייל (חדשות 2)


לפני כחודשיים, אישרה הממשלה באופן רשמי את העלאת שכר החיילים - זאת לאחר שהושגה הסכמה בין משרדי הביטחון והאוצר ובדיקה של ועדה מיוחדת שהוקמה וקבעה את הסכומים החדשים שירוויחו החיילים.

הוויכוח הוכרע, המהלך הושלם. יעלון וכחלון (ישראל סלם, פלאש 90)


הוועדה הוקמה עקב ויכוח שהתפתח בין שר האוצר כחלון לבין שר הביטחון יעלון, שהעדיף שההעלאה בשכר תינתן לחיילים במענק השחרור. כחלון, לעומתו, העדיף שההעלאה תינתן מדי חודש בתלוש השכר הצבאי.