נתניהו: "נפעל בעוצמה אם נותקף דרך מנהרה"

בכנס שגרירי ישראל בעולם במשרד החוץ שיגר ראש הממשלה אזהרה לעבר הארגון בעזה: "אני מקווה שלא נידרש לזה, אבל היכולות שלנו - הן ההגנתיות והן ההתקפיות - מתפתחות במהירות ולא הייתי מציע למישהו לנסות אותן"

"נפעל בעוצמה אם נותקף דרך מנהרה" (קובי גדעון / לע"מ)

ראש הממשלה נתניהו הגיב הערב (ראשון) לאיומי חמאס והאמירות שלפיהן הארגון ממשיך ביתר שאת את כריית המנהרות ההתקפיות מרצועת עזה לתוך שטח ישראל. "אם נותקף ממנהרות ברצועת עזה", אמר נתניהו, "נפעל בעוצמה רבה מאוד נגד חמאס - גדולה בהרבה מזו שהופעלה גם ב'צוק איתן'".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הדברים אמר נתניהו בכנס שגרירי ישראל בעולם במשרד החוץ. "אנחנו פועלים בשיטתיות ובקור רוח נגד כל האיומים, לרבות האיום מצד חמאס, גם באמצעים הגנתיים וגם באמצעיים התקפיים. "אני חושב שמבינים את זה באזור, מבינים את זה גם בעולם", אמר נתניהו, "אני מקווה שלא נידרש לזה, אבל היכולות שלנו הן ההגנתיות והן ההתקפיות מתפתחות במהירות ולא הייתי מציע למישהו לנסות אותן".

מוקדם יותר היום מתח יושב ראש האופוזיציה יצחק הרצוג (המחנה הציוני) ביקורת על ראש הממשלה ושר הביטחון, שלדבריו מתעלמים מאיום המנהרות. "מה רוצים, שייצאו מחבלים עם נשקים שלופים לתוך קיבוץ או מושב?", התריע הרצוג, "הדרג המדיני צריך להפסיק להסס, ולהורות לצה"ל לפוצץ מנהרות - בוודאי כשהן בתוך שטח ישראל".

ביום שישי האחרון הודה בכיר החמאס איסמעיל הניה כי נמשכת חפירת המנהרות לשטחי ישראל. "אנחנו ממשיכים לחפור מנהרות במזרח עזה וממשיכים לבצע ניסויי טילים במערב", הצהיר הניה, "אנחנו ממשיכים בשדרוג ושיקום כוחותינו. זו הדרך לשחרור ירושלים".