משפחות הקורבנות: גרשו קרובי מחבלים

"אנו, בני משפחות של יהודים שנרצחו ונפצעו בגל הטרור האחרון, זועקים ודורשים מממשלת ישראל לעשות כל שביכולתה על מנת לעצור את שטף הדמים הזה", כתבו בני משפחות קורבנות גל הטרור האחרון

משפחות הקורבנות: גרשו קרובי מחבלים (הלל מאיר, תצפית)

בני משפחות קורבנות גל הטרור מפרסמים הערב (ראשון) מכתב ובו הם דורשים מהממשלה לגרש את בני משפחות המחבלים שרצחו את יקיריהם. "אנו, בני משפחות של יהודים שנרצחו ונפצעו בגל הטרור האחרון, זועקים ודורשים מממשלת ישראל לעשות כל שביכולתה על מנת לעצור את שטף הדמים הזה", כתבו. "אי-אפשר להכיל רצח יהודים. אי-אפשר להכיל חברה שמלמדת את הילדים שלה כי המעלה העליונה שאליה יכולים להגיע כל ילד וילדה היא להיות 'שאהיד'. אי-אפשר להכיל משפחות שמעודדות את בניהן לרצוח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על המכתב חתומים בין היתר אדל בניטה, אשתו של אהרן בניטה ז"ל שנרצח בעיר העתיקה בירושלים בתחילת אוקטובר; אליעזר רוזנפלד, אביו של מלאכי ז"ל שנרצח בפיגוע ירי בבנימין ביוני בשנה שעברה; דבורה גונן, אמו של דני ז"ל שנרצח בפיגוע ירי סמוך לדולב בחודש יוני; הרב יהודה הנקין, אביו של איתם הנקין ז"ל שנרצח לצד אשתו נעמה ז"ל בפיגוע ירי בשומרון בתחילת אוקטובר; נועה ליטמן, אשתו של הרב יעקב ליטמן ז"ל ואמו של נתנאל ז"ל - שנרצחו בפיגוע ירי סמוך לעתניאל בנובמבר.

המכתב ששלחו המשפחות השכולות

"גירוש משפחות המחבלים היא ההרתעה היעילה ביותר, והרתעה היא הדרך הנכונה ביותר להתמודדות עם גל הטרור הנוכחי", הצטרף לדברי המשפחות סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן. "אני מצפה ממערכת המשפט להבין שזו שעת חירום ולהירתם למאמץ לאפשר את גירוש משפחות המחבלים, על אף הקשיים. אני שמח שבחודשים האחרונים רוב השרים הצטרפו לדעתי וקוראים גם הם לבצע את הצעד הנחוץ הזה ויפה שעה אחת קודם. אין ביכולתנו להשיב למשפחות את יקריהם שנפלו, אך זו הדרך היחידה לעשיית דין צדק עם זכר הקורבנות".

המכתב המלא:

"לצערנו אנו רואים כי הפעולות שמדינת ישראל נוקטת בהן לא עוצרות את ההסתה ואת מסעות הרצח. מדי יום ביומו משפחת הכאב והשכול גדֵלה, והרוע הזה חייב להיפסק.

"העונש האמיתי שמגיע לרוצחים הוא מוות. אלא שהרחמנות היהודית מונעת מאתנו מלהשתמש בו. לכן אנו דורשים מממשלת ישראל לפחות לגרש את משפחות המחבלים ללא שוב. המשפחה שגידלה את הרוצח, חינכה אותו ולימדה אותו לשנוא יהודים ולרצוח חייבת לשלם את המחיר, ולו רק בגלל ההרתעה שגירוש כזה יוצר.

"אנו מבקשים ודורשים מכל חברי הכנסת ומכל השרים לתת יד לפעולה הזאת, שאף פעם לא תהיה "מידתית", כיוון שהתשובה שמגיעה לרוצחים השפלים ולמשפחותיהם צריכה להיות הרבה יותר קשה, כואבת ומרתיע.

"מצד האמת אין מחיר לדם יהודי שנשפך לארץ. אין ולא תהיה שום השוואה בין הסבל של משפחות הנרצחים ובין אי הנוחות שתיגרם למשפחות המחבלים. אין ולא תהיה שום השוואה בין רצח ושפיכות דמים, לבין פגיעה כלכלית במשפחות שמגורשות מבתיהם. אבל גירוש זה המינימום שממשלת ישראל צריכה לעשות בשביל לעצור את גל הטרור הרצחני הזה.

"זכרו, קרובינו שנרצחו לא עשו שום רע. הם נרצחו על רקע גזעני. הם נשחטו על רקע היותם יהודים, ותו לא. מדינת ישראל חייבת להבהיר בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים כי היא לא תסבול בשום אופן רצח של יהודים, ולכן היא תעשה כל דבר בשביל לסכל את הרצחנות הזאת. ואם כרגע אין אפשרות לעשות באמת 'כל דבר' - גירוש המשפחות ופגיעה כלכלית זה המינימום".