הפצועים בפיגוע בבית אל - חיילים

שלושה חיילי צה"ל כבני 20 נפצעו מירי שביצע מחבל – שוטר ברשות הפלסטינית. שניים מהם במצב קשה ובינוני ואחר קל. המחבל, אמג'ד סוכרי, כתב בפייסבוק: "הכיבוש הורג את אחינו". שעה אחרי: ניסיון דריסה ב-443

טרור מבית הרשות הפלסטינית: המחבל שביצע היום (ראשון) את פיגוע הירי סמוך לבית אל הוא שוטר פלסטיני, שעבד כמאבטחו האישי של התובע הכללי של הרשות ברמאללה. לפני שביצע את הפיגוע, בו נפצעו 3 חיילי צה"ל בדרגות פציעה שונות, הוא פרסם בעמוד הפייסבוק שלו מסרים מסיתים - ולמעשה רמז על הבאות: "איני רואה דבר שראוי לחיות למענו כל עוד הכיבוש חונק את נשימותינו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השוטר, אמג'ד סוכרי תושב ג'מאעין מאזור שכם, החל לפרסם בתקופה האחרונה סרטוני הסתה - בהם למשל נראים חיילי צה"ל מכים פלסטינים ותיעוד ממספר זירות פיגוע. הבוקר, לפני שנסע למחסום בו ביצע את פיגוע הירי, כתב: "על האדמה הזאת יש מה שראוי לחיות למענו. אך למרבה הצער איני רואה דבר שראוי לחיות למענו כל עוד הכיבוש חונק את נשימותינו והורג את אחינו ואחיותינו, אלוהים רחם על חללינו ותן רפואה לפצועינו". 

(TPS)

בפוסט האחרון שהעלה סוכרי, דקות ספורות לפני שביצע את הפיגוע, הוא כתב: "שיהיה לכם בוקר של ניצחון" וחתם באמירת ה"שהאדה". סוכרי הגיע הבוקר, סמוך לשעה 11:00, למחסום "פוקוס" הסמוך לבית אל, פתח באש לעבר קבוצת חיילים ופצע שלושה מהם לפני שנורה וחוסל. מחמאס נמסר בתגובה: "זו ההוכחה לכך שעובדי הרשות הפלסטינית מתנגדים לשיתוף הפעולה הביטחוני".

שיפור במצב הפצועים לאחר הפיגוע

מצבם של שניים מהפצועים הוגדר בתחילה קשה, אך בהמשך חל שיפור במצבם ומבתי החולים נמסר כי מצבו של אחד מהם בינוני-קשה והשני במצב בינוני. אדם שלישי נפצע קל בידו מהירי. ממד"א נמסר כי הפצועים, חיילים כבני 20, קיבלו טיפול בסיוע כוח רפואה של צה"ל.

הפוסט שפרסם לפני הפיגוע

חובש רפואת חירום במד"א אלעד שלי, שהגיע ראשון לזירת הפיגוע, סיפר: "סמוך למחסום ראינו 3 פצועים, צעירים כבני 20, כשהם היו בהכרה מלאה. אחד סבל מפצע ירי בפלג גופו העליון, השני בפלג גופו התחתון והשלישי עם פציעה בגפיים. המטרה שלנו הייתה להביא אותם לחדר ניתוח בבית החולים כמה שיותר מהר".

מחסום "פוקוס" בו בוצע הפיגוע משמש לרוב למעבר רגלי ובתקופה האחרונה אירעו בסמוך לו הפרות סדר והתפרעויות. בשלב זה עדיין נבדקת האפשרות כי למחבל היו סייענים שבאמצעותם הגיע למחסום, וכוחות הביטחון החלו בסריקות.

המחבל במדי המשטרה הפלסטינית

סמוך לשעה 14:20 ניסה פלסטיני נוסף לבצע פיגוע דריסה במחסום "בל" בכביש 443: הוא נורה ונפצע קשה, איש לא נפגע.

ניר דבורי וגלעד שלמור השתתפו בהכנת הידיעה.