3 חיילים נפצעו בפיגוע ליד בית אל‎

מחבל פלסטיני פתח באש לעבר קבוצת חיילים במחסום באזור בנימין. חייל אחד נפצע בינוני-קשה, עוד פצוע במצב בינוני וחייל נוסף נפצע קל. צוותי מד"א פינו את הנפגעים לבתי חולים בירושלים. דיווח: המחבל שחוסל - שוטר ברשות‎

פצועים בפיגוע ירי בבנימין: מחבל פלסטיני שהגיע ברכב למחסום "פוקוס" הסמוך לבית אל פתח באש לעבר קבוצת חיילים ופצע שלושה מהם, לפני שנורה וחוסל. מצבם של שניים מהפצועים הוגדר בתחילה קשה, אך בהמשך חל שיפור במצבם ומבתי החולים נמסר כי מצבו של אחד מהם בינוני-קשה והשני במצב בינוני. חייל שלישי נפצע קל בידו מהירי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי דיווחים, המחבל שביצע את הפיגוע הוא שוטר פלסטיני בשם אמג'ד סוכרי מאזור שכם - אם כי לפי גרסה אחרת הוא עבד כמאבטחו האישי של התובע הכללי של הרשות ברמאללה. בפוסט האחרון שהעלה לפייסבוק הוא כתב "שיהיה לכם בוקר של ניצחון" וחתם באמירת ה"שהאדה".

המחבל שביצע את הפיגוע

מתחקור ראשוני עולה כי המחבל הגיע עם רכב למחסום, יצא ממנו והחל לירות לעבר חיילים שעמדו בסמוך. חיילים אחרים שהיו במקום ירו בו והרגו אותו. צוותי מד"א שהוזעקו לזירה העניקו טיפול ראשוני בשטח לשלושת הפצועים ולאחר מכן פינו אותם לבתי החולים שערי צדק והדסה הר הצופים בירושלים.

הפוסט האחרון של המחבל

סריקות אחר חשודים נוספים

ממד"א נמסר כי הפצועים, חיילים כבני 20, קיבלו טיפול בסיוע כוח רפואה של צה"ל. מבתי החולים שערי צדק והדסה נמסר כי מצבו של אחד הפצועים מוגדר בינוני-קשה, מצבו של פצוע נוסף השתפר מעט והוא מוגדר כעת בינוני ומצב הפצוע השלישי הוגדר קל.

חובש רפואת חירום במד"א אלעד שלי, שהגיע ראשון לזירת הפיגוע, סיפר: "סמוך למחסום ראינו 3 פצועים, צעירים כבני 20, כשהם היו בהכרה מלאה. אחד סבל מפצע ירי בפלג גופו העליון, השני בפלג גופו התחתון והשלישי עם פציעה בגפיים. המטרה שלנו הייתה להביא אותם לחדר ניתוח בבית החולים כמה שיותר מהר".

מחסום "פוקוס" בו בוצע הפיגוע משמש לרוב למעבר רגלי ובתקופה האחרונה אירעו בסמוך לו הפרות סדר והתפרעויות. בשלב זה עדיין נבדקת האפשרות כי למחבל היו סייענים שבאמצעותם הגיע למחסום, וכוחות הביטחון החלו בסריקות.

הפיגוע היום הגיע לאחר שאתמול נדקר צעיר כבן 17 סמוך לשער שכם בירושלים על ידי שני נערים פלסטינים. הבוקר אחד מהם הסגיר את עצמו למשטרה. הנער שנפצע פונה בהכרה מלאה לבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים כשהוא סובל מפצע דקירה בפלג גופו העליון.

ביום רביעי בשבוע שעבר נפצע באורח קשה גבר בן 40 לאחר שנדקר בפלג גופו העליון בתחנת הדלק מנטה בגבעת זאב, צפונית לירושלים. המחבל הדוקר נתפס על ידי אזרחים שהיו במקום. מפרטי האירוע עולה כי המחבל, צעיר כבן 17, תקף בני זוג שהיו בתוך מסעדה במתחם החנויות של התחנה.

נבדק האם היו סייענים למחבל (TPS)

המחבל דקר את הגבר דקירה אחת בצוואר והחל להימלט, ובדרך השליך את הסכין. אזרחים שהיו בתחנה החלו לרדוף אחריו. אחרי כמה עשרות מטרים המחבל מעד ונפל, אז השתלטו עליו האזרחים והחזיקו בו עד להגעת כוחות המשטרה.

בהכנת הידיעה השתתפו: ניר דבורי, עופר חדד, יואב אבן וירון שניידר.