פיגוע הדקירה בי-ם: שלושה נערים בני 16 וחצי, 15 ו-11 נעצרו על ידי המשטרה

שעות לאחר הפיגוע בו נפצע קל נער בן 17, חוקרי המשטרה עלו על עקבותיו של אחד ממבצעי הפיגוע - נער בן 16 וחצי ממזרח ירושלים שהסגיר עצמו למשטרה, אחריו הסגיר עצמו גם חברו הבן ה-15. במהלך הלילה נעצר חשוד נוסף, ילד בן 11 בלבד

ילדים מחבלים: נער כבן 17 נפצע באורח קל מדקירה אמש (שבת) ברחוב סולטן סולימאן, סמוך לשער שכם בעיר העתיקה בירושלים. המשטרה עלתה על עקבותיו של אחד החשודים באמצעות מצלמות האבטחה, הוא החליט להסגיר עצמו כשהרגיש את החוקרים נושפים בעורפו. בעקבותיו הסגיר עצמו גם חברו בן ה-15. במהלך הלילה נעצר חשוד נוסף במעורבות בפיגוע - ילד בן 11 בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפיגוע התרחש אמש סמוך לשעה 17:35, אז דיווח הנער שהותקף לכוחות ההצלה על הדקירה. למקום הוזעקו שוטרים, חיילים ופרמדיקים של מגן דוד אדום שהעניקו לו טיפול רפואי ראשוני שבתומו הגדירו את מצבו קל. הוא פונה לבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים כשהוא סובל מפצע דקירה בפלג גופו העליון.

כמה שעות לאחר האירוע החליט אחד החשודים להסגיר עצמו לידי החוקרים. "לאור פעילות מודיעינית ופיענוח תמונות חשודים נוספות שבידי המשטרה, הגיעו חוקרי המפלג לתפקידים מיוחדים בימ״ר ירושלים למטרה ועצרו את אחד החשודים בביצוע הפיגוע", מסר דובר משטרת ירושלים. החשוד, נער בן 16.5 ממזרח הבירה, החליט להסגיר עצמו לאחר שהבין כי החוקרים בעקבותיו.

אחרי המעצר של הקטין המשיכו אנשי המשטרה בפעילות החקירה והגיעו לחשוד נוסף במעורבות באירוע. להפתעתם הם גילו שמדובר בקטין שגילו פחות מ-12 שנים. הוא נחקר במפלג לתפקידים מיוחדים בימ״ר ירושלים וקשר עצמו לאירוע, משם הוא הועבר להמשך טיפול גורמי הרווחה.

הבוקר החליט חשוד נוסף להסגיר עצמו לאחר שגם הוא היה מעורב בפיגוע. העצור השלישי גם הוא קטין ממזרח העיר, נער בן 15 בלבד.

זירת הפיגוע בי-ם (פלאש 90, יונתן סינדל)

לאחר הפיגוע פתחו כוחות גדולים של משטרת ירושלים בסריקות אחר שני המחבלים שדקרו את בן ה-17. במהלך הסריקות נעצרו שני קטינים כבני 15 במזרח ירושלים בחשד שהם היו אלו שביצעו את המעשה, אך מידת מעורבותם, עדיין לא ברורה. במשטרה מבהירים כי לאחר שהחשוד הסגיר עצמו, ובעקבות פיענוח התמונות ממערכת האבטחה, צפויים מעצרים נוספים.

זירת הפיגוע בגבעת זאב (משה לוי, מדברים תקשורת)

ביום רביעי נפצע באורח קשה גבר בן 40 לאחר שנדקר בפלג גופו העליון בתחנת הדלק מנטה בגבעת זאב, צפונית לירושלים. המחבל הדוקר נתפס על ידי אזרחים שהיו במקום. מפרטי האירוע עולה כי המחבל, צעיר כבן 17, תקף בני זוג שהיו בתוך מסעדה במתחם החנויות של התחנה.

המחבל דקר את הגבר דקירה אחת בצוואר והחל להימלט, ובדרך השליך את הסכין. אזרחים שהיו בתחנה החלו לרדוף אחריו. אחרי כמה עשרות מטרים המחבל מעד ונפל, אז השתלטו עליו האזרחים והחזיקו בו עד להגעת כוחות המשטרה.

עשרות בני אדם התגודדו במקום וניסו למנוע את פינוי המחבל, שאף נפצע במהלך ההשתלטות עליו, תוך שהם קוראים קריאות "מוות לערבים". במאמץ רב הצליחו השוטרים להוציא את המחבל הפצוע, להעבירו לאמבולנס של מד"א ומשם לפנותו לבית החולים, כשהוא סובל מפציעות קלות.