פצוע הפיגוע בגבעת זאב שב להכרה

בבית החולים שערי צדק שבירושלים מדווחים על שיפור במצבו של מנחם מנדל רבקין שנפצע בפיגוע בגבעת זאב. רבקין פונה במצב קשה לבית החולים לאחר שנדקר על ידי מחבל בצאתו ממסעדה בתחנת דלק הסמוכה ליישוב

זירת האירוע, הערב (אהוד אמיתון/TPS)

התייצבות במצבו של מנחם מנדל ריבקין, תושב גבעת זאב שנפצע בפיגוע ביישוב ביום רביעי האחרון. ריבקין פונה לבית החולים במצב קשה לאחר שנדקר על ידי מחבל במסעדה בתחנת דלק בכביש 443 סמוך ליישוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מבית החולים שערי צדק שבירושלים, אליו פונה ריבקין נמסר כי במהלך היום הוא נותק ממכונת ההנשמה וכעת הוא נושם בכוחות עצמו. כמו כן צוין כי הוא שב להכרתו וכי הוא מתקשר עם סביבתו.
יחד עם זאת, בבית החולים ציינו כי רבקין עדיין מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ בשל מצבו ולצרכי השגחה רפואית.

במקביל נמשכת חקירת הנסיבות שהובילו לדקירת ריבקין. מהתיעוד מצלמות האבטחה שפורסם אתמול עולה כי הדוקר עקב אחרי שני בני זוג ריבקין שיצאו ממסעדה במתחם תחנת הדלק, עד שלפתע דקר מנחם מנדל פעם אחת בצוואר והחל להימלט. אזרחים שהיו בתחנה רדפו אחריו ולאחר כמה עשרות מטרים, כשמעד ונפל, השתלטו עליו והחזיקו בו עד שהועבר לידי המשטרה.

"יצאנו מהאוטו, הלכנו מטר נראה לי", שחזרה אז אשתו של מנדל, ברכי. "ממש חנינו ליד הבורגר, ופתאום בשנייה בעלי אומר לי: 'דקרו אותי'. הסתובבתי אחורה ולא ראיתי אף אחד. זה היה פשוט בשניות".

"כולם קפצו החוצה כדי לרוץ אחרי המחבל", המשיכה ריבקין. "ואז אני נשארתי איתו, לא ממש יודעת, מרגישה שהוא מאבד דם והוא לא איתי". לאחר ההשתלטות ניסו כמה מאות צעירים יהודים שהיו במקום להתנפל על המחבל, אולם דניאל והעובד הנוסף מנעו מהם להגיע אליו. המחבל נפצע קל מאד וכבר היום שוחרר מבית החולים והועברת לחקירת השב"כ.