"הרגשתי שהוא מאבד דם, לא איתי"

ברכי ריבקין, אשתו של מנחם מנדל, שנפצע אתמול קשה בפיגוע בגבעת זאב בשעה שהשניים חזרו ממסעדה, משחזרת: "היה לו נס ממש גדול, הרופא אמר שעוד מילימטר זה היה פוגע בלב"

במשטרה עדיין חוקרים כיצד הצליח הנער המחבל בן ה-17 להגיע מבית נבאללה אל תחנת הדלק, שם הוא דקר ופצע קשה את מנחם מנדל ריבקין, תושב גבעת זאב. מצבו של ריבקין השתפר היום בבית החולים. אשתו שחזרה את האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המחבל, נער בן 17 מבית נבאללה, הגיע קצת אחרי השעה 23:00 לתחנת הדלק הסמוכה לגבעת זאב, כשברשותו סכין. בתיעוד ממצלמות האבטחה הוא נראה צועד מאחורי ברכי ומנחם מנדל ריבקין, תושבי גבעת זאב שזה עתה יצאו ממסעדה סמוכה. הוא מוציא את הסכין, דוקר ונמלט בריצה.

"יצאנו מהאוטו, הלכנו מטר נראה לי", שחזרה אשתו של מנדל, ברכי. "ממש חנינו ליד הבורגר, ופתאום בשנייה בעלי אומר לי: 'דקרו אותי'. הסתובבתי אחורה ולא ראיתי אף אחד. זה היה פשוט בשניות".

זירת האירוע, הערב (אהוד אמיתון/TPS)

"פתאום הגיעה בחורה צעירה לדלת הכניסה, הדלת הייתה סגורה, והיא דפקה עליה בעוצמה", סיפר דניאל אלה, שהשתלט על המחבל. "פתחתי את הדלת, הגיע עוד בחור שנכנס והתמוטט". דניאל ועובד נוסף במתחם פותחים במרדף אחרי המחבל. "הוא נכנס לתוך היקב, קלטתי אותו עומד בכניעה, הרמתי אבן וזרקתי לכיוונו. בזמן שהוא ניסה להתגונן פשוט זינקתי עליו והפלתי אותו לרצפה".

הסכין שנמצאה, הערב (משה לוי. מדברים תקשורת)

"כולם קפצו החוצה כדי לרוץ אחרי המחבל", המשיכה ריבקין. "ואז אני נשארתי איתו, לא ממש יודעת, מרגישה שהוא מאבד דם והוא לא איתי". לאחר ההשתלטות ניסו כמה מאות צעירים יהודים שהיו במקום להתנפל על המחבל, אולם דניאל והעובד הנוסף מנעו מהם להגיע אליו. המחבל נפצע קל מאד וכבר היום שוחרר מבית החולים והועברת לחקירת השב"כ.

במהלך כל הלילה נלחמו הרופאים בבית החולים שערי צדק על חייו של מנחם מנדל, שנפצע קשה מאד. "היה לו נס ממש גדול", הוסיפה ריבקין. "כי הרופא אמר שעוד מילימטר זה היה פוגע בלב ואני לא רוצה להגיד מה היה קורה".