תיעוד מהדקירה בגבעת זאב: שולף סכין, מתנפל - ונמלט

כך נראו הרגעים שלפני ואחרי פיגוע הדקירה בגבעת זאב: מצלמות האבטחה תיעדו את תנועתו של המחבל לפני שדקר ישראלי כבן 40 - ואת השניות בהן נמלט מהזירה. הדוקר נוטרל ונתפס, הפצוע מאושפז במצב קשה אך יציב

כך הכין עצמו המחבל לפיגוע - וכך ניסה להימלט מהזירה: מצלמות האבטחה בתחנת הדלק "מנטה" בגבעת זאב קלטו את תנועתו של המחבל הפלסטיני שדקר אמש (רביעי) גבר ישראלי כבן 36 ופצע אותו באורח קשה, לפני שנוטרל ונתפס על ידי אזרחים. הפצוע פונה במצב קשה לבית החולים שערי צדק בירושלים והועבר לניתוח, בו יוצב מצבו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי מצלמות האבטחה, הדוקר עקב אחרי שני בני זוג שיצאו ממסעדה במתחם תחנת הדלק: לפתע דקר את הגבר בסכין פעם אחת בצוואר והחל להימלט. אזרחים שהיו בתחנה רדפו אחריו ולאחר כמה עשרות מטרים, כשמעד ונפל, השתלטו עליו והחזיקו בו עד שהועבר לידי המשטרה.

צוותי מגן דוד אדום קיבלו את הקריאה בשעה 23:04, והגיעו לכניסה לתחנת הדלק, על כביש מספר 436 סמוך לצומת גבעונים, שם העניקו לפצוע טיפול רפואי ראשוני. לאחר מכן פינו אותו לבית החולים, כשהוא סובל מפצעי דקירה בפלג גופו העליון ונמצא בהכרה. הבוקר נמסר מבית החולים שערי צדק כי מצבו התייצב: הוא נותח ולאחר מכן הועבר לאשפוז ביחידה לטיפול נמרץ. עוד נמסר כי הפצוע מורדם ומונשם, וסובל מפגיעה קשה בחזה: הוא איבד דם רב בעקבות הדקירה.

"התרעתי מפני פיגוע כזה בדיוק"

עשרות בני אדם התגודדו במקום וניסו למנוע את פינוי המחבל, שאף נפצע במהלך ההשתלטות עליו, תוך שהם קוראים קריאות "מוות לערבים". במאמץ רב הצליחו השוטרים להוציא את המחבל הפצוע, להעבירו לאמבולנס של מד"א ומשם לפנותו לבית החולים, כשהוא סובל מפציעות קלות.

ראש מועצת גבעת זאב, יוסי אברהמי, סיפר כי בתקופה האחרונה התריע מפני תרחיש כזה בדיוק. בשיחה עם חדשות 2 Online סיפר כי מאות ערבים נוהגים לפקוד את תחנת הדלק, ובשיחה שניהל אתמול עם אנשי משמר הגבול סוכם כי החל מהיום יוצבו במקום באופן קבוע חיילי מילואים שיאבטחו את המקום.

בעלי המסעדה שהדקירה אירעה בסמוך לה, דניאל אלה, סיפר לחדשות 2 Online כי הוא זה שהשתלט על המחבל. לדבריו, על אף שלא היה בידיו נשק רדף אחרי המחבל במשך כמה עשרות מטרים עד שהשיגו, וצעק עליו שישליך את הסכין הנוספת שברשותו. באמצעות אבנים הצליח להשתלט עליו ולהחזיקו במקום עד שהגיעו למקום אזרחים נוספים ובהמשך גם אנשי כוחות הביטחון.

"כשהגענו למקום ראינו גבר שוכב בתחנת הדלק כשהוא בהכרה מלאה וסובל ממספר פצעי דקירה בפלג גופו העליון", סיפר פרמדיק מד"א דודי גור. "העלינו אותו מיד לניידת טיפול נמרץ ותוך כדי טיפול רפואי שכלל עצירת דימומים ומתן נוזלים, פינינו אותו לבית החולים כשמצבו מוגדר בינוני עד קשה".

זירת האירוע, הערב (אהוד אמיתון/TPS)

השתתפו בהכנת הידיעה: גלעד שלמור וברהנו טגניה.