במשטרה דוחים את הטענות למחדל: "קיבלנו 8,000 פניות ביום הפיגוע בתל אביב"

במשטרה ממשיכים לטעון בתוקף כי לא היה כל מחדל בחיפושים אחר המחבל נשאת מלחם. גורם בכיר במשטרה התייחס לפרסום על שתי הצעירות שהבחינו במחבל באוטובוס ודיווחו למוקד 100 ואמר כי עוד באותו היום חיפשו שוטרים אחר מלחם בבית משפחתו בערערה ופשטו על בתים בוואדי ערה

במשטרה ממשיכים להדוף את הטענות נגדם על מחדל ביום בו אירע פיגוע הירי בתל אביב, לאחר שכתבת רשת ב' כרמלה מנשה חשפה כי שתי צעירות נסעו עם המחבל נשאת מלחם באוטובוס זמן קצר לאחר הפיגוע ודיווחו על כך למוקד 100. בכיר במשטרה הוסיף הערב (רביעי) פרטים על שאירע בדקות ובשעות שלאחר מנוסתו של המחבל מזירת הפיגוע ברחוב דיזנגוף בתל אביב וציין: "מרגע הפיגוע ועד חצות באותו היום קיבלנו יותר מ-8,000 פניות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבכיר הדגיש כי עצם העובדה שהמחבל שאל את נהג האוטובס כיצד להגיע לוואדי ערה אינה ערובה לכך שאכן הגיע ליעדו. "להגיד שלא היינו שם? אנחנו עם הימ"מ עלינו על עשרות בתים בוואדי ערה עוד באותו היום, היינו אצל אבא שלו ואצל המשפחה שלו", אמר. "הדיווח של הצעירות לא שינה את התמונה המודיעינית שלנו, גם אם היינו מתייחסים לידיעה באותו היום".

בהתייחסו לזמן שחלף מרגע הפיגוע ועד ההחלטה לפרסם את זהותו ותמונתו של המחבל הסביר הבכיר כי הדבר נשקל בכובד ראש. "היו כמה סתירות פורנזיות שהיינו צריכים ליישב לפני שפרסמנו שזה האיש בוודאות", אמר. "זה יכול להוביל לתביעת נזיקין אם אנחנו מוציאים תמונה לא נכונה".

"הבנות הפגינו אזרחות טובה"

לדבריו, גם החיפושים ברמת אביב בימים שלאחר הפיגוע היו הכרחיים וכי למעשה לא הייתה דרך "לשחרר" את רמת אביב מהכוננות שבה הייתה נתונה: "היו שם ראיות שהצביעו על אינדיקציה שיכול להיות שהוא נמצא שם, יש לנו אחריות ושיקולים אחרים".

הבכיר הדגיש כי השוטרים שוחחו גם עם נהג האוטובוס שהסיע את מלחם ואת הצעירות. הנהג אומנם היה בחו"ל כשהגיעו אליו, אך עדותו - כך לדברי הבכיר - לא חידשה דבר. עם זאת הוא ציין כי המשטרה טרם איתרה את הנהג שהסיע לבסוף את מלחם עד ואדי ערה.

"מגיע לבנות שזיהו את מלחם באוטובוס שאפו, הן הפגינו אזרחות טובה", אמר. "פנינו אליהן אחרי שפנו אלינו מרשת ב' אבל היינו מגיעים אליהן בכל מקרה, אנחנו עובדים וממיינים את הידיעות", הוסיף. על פי ההערכות נהג המונית אמין שעבאן נרצח משום שמלחם חשש כי זיהה אותו ובכוונתו להסגיר אותו.

הצעירות שדיווחו על המחבל סיפרו: "ראינו דם, נבהלנו וביקשנו לרדת מהאוטובוס"

הסרטונים שצילם המחבל נחשפים: "פיגוע בקרוב בתל אביב"