פצוע קשה בפיגוע דקירה בגבעת זאב

מחבל דקר ישראלי כבן 40 בכניסה לתחנת דלק בכביש 436, צפונית לירושלים. צוותי מד"א פינו את הפצוע במצב קשה לבית החולים שערי צדק כשהוא דקור בפלג גופו העליון. המחבל נוטרל ונתפס

פיגוע דקירה בגבעת זאב: גבר כבן 40 נפצע באורח קשה אמש (רביעי) לאחר שנדקר בפלג גופו העליון בתחנת הדלק מנטה בגבעת זאב, צפונית לירושלים. המחבל הדוקר נתפס על ידי אזרחים שהיו במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צוותי מגן דוד אדום קיבלו את הקריאה בשעה 23:04, והגיעו לכניסה לתחנת הדלק, על כביש מספר 436 סמוך לצומת גבעונים, שם העניקו לפצוע טיפול רפואי ראשוני. לאחר מכן פינו אותו לבית החולים שערי צדק, כשהוא סובל מפצעי דקירה בפלג גופו העליון, וכשהוא בהכרה. בבית החלים הוא הועבר לחדר ניתוח.

מפרטי האירוע עולה כי המחבל, צעיר כבן 17, תקף בני זוג שהיו בתוך מסעדה במתחם החנויות של התחנה. הוא דקר את הגבר דקירה אחת בצוואר והחל להימלט, ובדרך השליך את הסכין. אזרחים שהיו בתחנה החלו לרדוף אחריו. אחרי כמה עשרות מטרים המחבל מעד ונפל, אז השתלטו עליו האזרחים והחזיקו בו עד להגעת כוחות המשטרה.

הסכין שנמצאה, הערב (משה לוי. מדברים תקשורת)

עשרות בני אדם התגודדו במקום וניסו למנוע את פינוי המחבל, שאף נפצע במהלך ההשתלטות עליו, תוך שהם קוראים קריאות "מוות לערבים". במאמץ רב הצליחו השוטרים להוציא את המחבל הפצוע, להעבירו לאמבולנס של מד"א ומשם לפנותו לבית החולים, כשהוא סובל מפציעות קלות.

ראש מועצת גבעת זאב, יוסי אברהמי, סיפר כי התקופה האחרונה התריע מפני תרחיש כזה בדיוק. בשיחה עם חדשות 2 Online סיפר כי מאות ערבים נוהגים לפקוד את תחנת הדלק, ובשיחה שניהל אתמול עם אנשי משמר הגבול סוכם כי החל מהיום יוצבו במקום באופן קבוע חיילי מילואים שיאבטחו את המקום.

זירת האירוע, הערב (אהוד אמיתון/TPS)

בעלי המסעדה בה אירעה הדקירה, דניאל אלה, סיפר לחדשות 2 Online כי הוא זה שהשתלט על המחבל. לדבריו, על אף שלא היה בידיו נשק רדף אחרי המחבל במשך כמה עשרות מטרים עד שהשיגו, וצעק עליו שישליך את הסכין הנוספת שברשותו. באמצעות אבנים הצליח להשתלט עליו ולהחזיקו במקום עד שהגיעו למקום אזרחים נוספים ובהמשך גם אנשי כוחות הביטחון.

 "כשהגענו למקום ראינו גבר שוכב בתחנת הדלק כשהוא בהכרה מלאה וסובל ממספר פצעי דקירה בפלג גופו העליון", סיפר פרמדיק מד"א דודי גור. "העלינו אותו מיד לניידת טיפול נמרץ ותוך כדי טיפול רפואי שכלל עצירת דימומים ומתן נוזלים, פינינו אותו לבית החולים כשמצבו מוגדר בינוני עד קשה".

בשעות הצהריים ניסה צעיר פלסטיני משכם לדקור חיילים במחסום קלנדיה, ונעצר על ידי הכוחות במקום. איש לא נפגע באירוע.

השתתפו בהכנת הידיעה: גלעד שלמור וברהנו טגניה.