ניסיון פיגוע דקירה במחסום קלנדיה

צעיר שנסע באוטובוס המסיע בעלי תעודות זהות כחולות עורר את חשד כוחות הביטחון כשסירב לבדיקה. הוא שלף סכין, אך נעצר על ידי המאבטח במקום לפני שהספיק לפגוע במישהו

הסכין שנמצאה אצל החשוד

ניסיון פיגוע דקירה: צעיר פלסטיני משכם ניסה לדקור חיילים במחסום קלנדיה, ונעצר על ידי הכוחות במקום. איש לא נפגע באירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הצעיר בן ה-17 נסע באוטובוס המסיע בעלי תעודות זהות כחולות, שהגיע מכיוון מחסום קלנדיה למעבר הרכב, ונעצר לבדיקה. בסריקה של האוטובוס הבחינו אנשי הביטחון בצעיר שעורר את חשדם. מאחר שלא נשא תעודת זהות, ביקשו ממנו לרדת מהאוטובוס לבדיקה.

בשלב זה החשוד התנגד לבדיקה וניסה לשלוף סכין מכיס מכנסיו. המאבטח שהבחין בסכין שנפלה לחשוד מיד השתלט עליו. הוא נעצר והועבר לחקירה.

ביום שני נכנסו שני מחבלים חמושים בסכינים לחנות מכולת ביישוב בית חורון, מצפון לירושלים, ודקרו את שלומית קריגמן, שנפצעה אנושות ואתמול מתה מפצעיה בבית החולים. לאחר מכן הם נמלטו ובמהלך מנוסתם דקרו אישה נוספת. איש ביטחון שהיה במקום פתח באש לעבר המחבלים והרג אותם. בזירה נמצאו שלושה מטעני חבלה מאולתרים, שעל פי החשד הונחו על ידי המחבלים.

זירת הפיגוע בבית חורון, לפני יומיים (TPS)

הפלסטינים דיווחו מאוחר יותר כי המחבלים שחוסלו הם איברהים עלאן, בן 22 מהכפר בית עור א-תחתא, וחוסין אבו גוש, בן 17 ממחנה הפליטים קלנדיה בצפון ירושלים. צה"ל כיתר את היישוב ממנו יצא אחד המחבלים ובמקביל, המנהל האזרחי יקפיא את היתרי העבודה למשפחת המחבל ולמעגלים נוספים אם יהיה צורך.