ראש הממשלה נפגש עם נציגי הכת האסלאמיסטית - למרות שהזהיר על כך בעצמו

בשבוע שעבר חשפנו כי ראש הממשלה נתניהו נפגש עם השייח' הטורקי עדנאן אוקטאר, העומד בראש כת שכונתה בארצו כ"אסלאמיסטית מינית" ושהוציא תחת ידו שורת פרסומים אנטישמים והכחשת שואה. היום מתברר כי ראש המל"ל לשעבר יוסי כהן, הזהיר ממפגש איתו - וכי מכתב האזהרה נכתב בתיאום עם נתניהו עצמו

נתניהו ונציגי השייח'

נפגש עם נציגי מנהיג הכת האסלאמיסטית - ואסר בעצמו על פגישה עמו: אחרי שבשבוע שעבר חשפנו כי ראש הממשלה נתניהו ובכירים נוספים בישראל הצטלמו עם נציגי כת טורקית אסלאמיסטית במהלך ביקורם בכנסת, היום מתברר כי ראש המועצה לביטחון לאומי התריע מפני חברי הכת הזו כבר לפני חצי שנה - בתיאום עם ראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במכתב ששלח יוסי כהן, שמכהן כיום כראש המוסד, לסגן השר איוב קרא - הוא אסר עליו לנסוע לטורקיה ולהיפגש עם השייח' עדנאן אוקטאר, שעומד בראש כת שהוציאה תחת ידיה שורת פרסומים אנטישמיים שכוללים גם הכחשת שואה.

במכתב מצוין שההחלטה על איסור המפגש עם השייח' התקבלה לאחר התייעצות עם ראש הממשלה - שכאמור, נפגש בעצמו עם נציגיו של השייח' והצטלם עמם בכנסת.

המכתב ששלח כהן לסגן השר קרא


ולא רק נתניהו: גם רבנים מכובדים וח"כים רבים נענו להזמנה להגיע לאיסטנבול להיוועד עמו - זאת למרות הודעה מפורשת של משרד החוץ בה הובהר להם שזו כת הזויה, מכחישת שואה ואנטישמית. ח"כ יצחק כהן מש"ס, שעשה את דרכו לטורקיה על מנת להיפגש עם השייח', אף אמר ששב הביתה לאחר שהבין במי בדיוק מדובר.

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה כי הטענה לחוסר תיאום בלשכה היא "אבסורדית" וכי הצילומים של רה"מ עם נציגי השייח' הם "צילומים אקראיים במסדרון".