רכב פלסטיני פרץ מחסום ודרס חייל

כלי רכב פלסטיני פרץ מחסום ליד בית חורון ודרס חייל צה"ל שנפצע קל. אתמול תקפו מחבלים חמושים בסכינים שתי נשים שהיו במכולת בבית חורון. אחת מהן נפצעה אנושות ומתה הבוקר מפצעיה, והשנייה נפצעה בינוני.

זירת הפיגוע, היום (מדברים תקשורת)

חשד לפיגוע נוסף באזור בית חורון: חייל צה"ל נפצע היום (שלישי) באורח קל מרכב בסמוך ליישוב, בו נרצחה אתמול שלומית קריגמן בת ה-23. מפרטים ראשונים עולה כי רכב אפור מסוג "מיצובישי לאנסר" פרץ את המחסום, והכוח שנמצא במקום הגיב בירי לעברו. לאחר הפגיעה בחייל, הרכב נמלט לכפר הסמוך בית עור א-תחתא - הכפר ממנו יצא אחד המחבלים. כוחות הביטחון החלו בסריקות אחר הרכב, והחייל קיבל טיפול רפואי בנקודה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבוקר מתה מפצעיה שלומית קריגמן, הצעירה בת ה-23 שנפצעה בפיגוע הדקירה בבית חורון אתמול. הודעה נמסרה למשפחתה של קריגמן, תושבת המושב שדמות מחולה בבקעת הירדן. היא הובאה למנוחות בהר הרצל בשעה 13:00. בבית החולים שערי צדק בירושלים חל שיפור במצב הפצועה השנייה בפיגוע.

השתיים נפצעו לאחר ששני מחבלים חמושים בסכינים נכנסו אתמול לחנות מכולת ביישוב בית חורון, מצפון לירושלים, והחלו לדקור. לאחר מכן הם נמלטו ובמהלך מנוסתם דקרו אישה נוספת. איש ביטחון שהיה במקום פתח באש לעבר המחבלים והרג אותם. בזירה נמצאו שלושה מטעני חבלה מאולתרים, שעל פי החשד הונחו על ידי המחבלים.

כוח מד"א במקום

ביישוב בני חורון סיפרו כי קריגמן "הייתה אהובה ומוכרת". בשנה האחרונה היא התגוררה עם סבה וסבתה ביישוב, בזמן ששירתה כקומונרית סניף בני עקיבא בבית חורון. "אנו משתתפים בצערן של המשפחות, שנדע ימים טובים יותר", הוסיפו ביישוב. מבית החולים נמסר כי למרות מאמצי הצוות הרפואי והניסיונות לייצב את מצבה, הם נאלצו לקבוע הבוקר את מותה.

מהיישוב שדמות מחולה נמסר לסוכנות הידיעות TPS: "היישוב שדמות מחולה הוא יישוב חזק, אנו מחזקים ומחבקים את משפחת קריגמן. חשוב לנו מאוד להדגיש שאנו כחלק מעם ישראל הדוגל בארץ ישראל ובהתיישבות בארץ ישראל עם כל הכאב ועם כל הצער באובדן חייה של שלומית הי"ד, חשוב שיידע האויב שאנו רק מתחזקים בנחישותנו ובהתיישבותנו הצודקת בכל מרחבי ארצנו כולל בקעת הירדן".

המחבלים חוסלו ע"י איש ביטחון (מדברים תקשורת)

"האחריות על ביטחון אזרחי המדינה מוטלת על הממשלה", הוסיפו ביישוב. "אנו אזרחים שומרי חוק ואלו הציפיות שלנו מממשלת ישראל. יחד עם זאת מצב הביטחון השורר לאחרונה במדינה לא הגיוני ולא ניתן להשלים איתו. כולנו תקווה שפיגוע רצחני זה יהיה האחרון וממשלת ישראל תתעשת".