"נסגור את עזה אם חמאס ימשיך לנצל אישורי המעבר לטרור"

מתאם פעולות הממשלה בשטחים האלוף יואב מרדכי אומר כי הארגון מנצל פועלים פלסטינים שמקבלים היתרי כניסה לישראל מעזה כדי לאסוף ולהעביר מידע למטרות טרור. "חמאס נערך לעימות צבאי ואינו מעוניין לשרת את הציבור ברצועה", אמר בריאיון לעיתון "אל קודס"

מרדכי, ארכיון (חדשות 2)

בריאיון שהתפרסם הבוקר (שלישי) בעיתון "אל קודס" הזהיר מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב (פולי) מרדכי, את חמאס מהמשך ניסיונותיו לנצל את היתרי הכניסה שמקבלים פלסטינים מעזה לישראל לצרכי טרור. הוא איים כי ישראל תסגור את המעברים מהרצועה לחלוטין אם הארגון ימשיך לגייס סוחרים ופועלים היוצאים לגדה לצורך טיפולים רפואיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי מרדכי, חמאס מנסה לנצל את ההיתרים הניתנים לפועלים היוצאים לגדה לצרכי טרור ומאלץ את ישראל לחשוב כמה פעמים לפני שהיא מנפיקה היתרי כניסה לתושבי הרצועה. מצב זה, הזהיר האלוף מרדכי, יוביל בסופו של דבר לסגירת הרצועה והפסקת יציאת תושבים לחלוטין.

"חמאס לא דואג לרווחת האזרחים בעזה" (רויטרס)

מרדכי הביא בריאיון מספר דוגמאות של ניצול תושבי עזה על ידי ארגון הטרור, שנתפסו על ידי כוחות הביטחון: חולה סרטן מחאן יונס שנכנס לטיפולים רפואיים בשכם והתבקש להעביר מידע לגורמי טרור, תושב מחנה פליטים שאטי שסוחר בישראל נתפס בניסיונות הברחה עבור חמאס.

לדברי מרדכי, נראה שחמאס מכין את עצמו לעימות צבאי ולא מעוניין לשרת את הציבור ברצועה. מתאם הפעולות בשטחים אמר כי חמאס מנסה לגייס את הסוחרים והדבר מכשיל את התכנית הכלכלית של ישראל ואת יציאת העזתים לתפילות בישראל. הוא אמר שהתכנית הישראלית מכוונת להקל על תושבי הרצועה ולתמוך בכלכלה. חמאס מחבל בכך ופוגע בתושבי עזה.

בעקבות המערכה האחרונה אימצה ישראל תכנית לסיוע לכלכלת הרצועה בכפוף להערכת מצב ביטחונית וכבר הנפיקה למעלה ממאה אלף היתרי כניסה לישראל עבור תושבי עזה בשנת 2015, לצורך טיפולים רפואיים, מסחר ותפילות. חמאס מצדו מטיל מסים על התנועות במעברים ומשלשל את ההכנסות לכיסו, לטובת בניין הכוח שלו ולא לרווחת התושבים.

עריקאת, ארכיון (רויטרס)

בתוך כך, התראיין אתמול בכיר הרשות הפלסטינית סאיב עריקאת לתחנת רדיו פלסטינית ואמר כי "האלוף מרדכי הוא הנשיא בפועל של העם הפלסטיני". לטענת בכיר הרשות, ראש הממשלה נתניהו הקים לתחיה את המנהל האזרחי ומרדכי, המתאם, הוא הנשיא בפועל.

בהכנת הידיעה השתתף אוהד חמו