מתה הפצועה מהפיגוע בבית חורון

שלומית קריגמן, בת 23 מהמושב שדמות מחולה, נדקרה בבית חורון על ידי שני המחבלים שהסתערו עם סכינים על חנות המכולת. הרופאים נאבקו על חייה, אך הבוקר נאלצו לקבוע את מותה. שיפור במצב האישה שנפצעה בינוני

מתה מפצעיה. שלומית קריגמן

בבית החולים הדסה הר הצופים מתה הבוקר (שלישי) מפצעיה שלומית קריגמן, הצעירה בת ה-23 שנפצעה בפיגוע הדקירה בבית חורון אתמול. הודעה נמסרה למשפחתה של קריגמן, תושבת המושב שדמות מחולה בבקעת הירדן. הלווייתה תיערך בהר המנוחות בירושלים בשעה 13:00. בבית החולים שערי צדק בירושלים חל שיפור במצב הפצועה השנייה בפיגוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביישוב בני חורון סיפרו כי קריגמן "הייתה אהובה ומוכרת". בשנה האחרונה היא התגוררה עם סבה וסבתה ביישוב, בזמן ששירתה כקומונרית סניף בני עקיבא בבית חורון. "אנו משתתפים בצערן של המשפחות, שנדע ימים טובים יותר", הוסיפו ביישוב. מבית החולים נמסר כי למרות מאמצי הצוות הרפואי והניסיונות לייצב את מצבה, הם נאלצו לקבוע הבוקר את מותה.

זירת הפיגוע, אתמול (TPS)

מהיישוב שדמות מחולה נמסר לסוכנות הידיעות TPS: "היישוב שדמות מחולה הוא יישוב חזק, אנו מחזקים ומחבקים את משפחת קריגמן. חשוב לנו מאוד להדגיש שאנו כחלק מעם ישראל הדוגל בארץ ישראל ובהתיישבות בארץ ישראל עם כל הכאב ועם כל הצער באובדן חייה של שלומית הי"ד, חשוב שיידע האויב שאנו רק מתחזקים בנחישותנו ובהתיישבותנו הצודקת בכל מרחבי ארצנו כולל בקעת הירדן".

"האחריות על ביטחון אזרחי המדינה מוטלת על הממשלה", הוסיפו ביישוב. "אנו אזרחים שומרי חוק ואלו הציפיות שלנו מממשלת ישראל. יחד עם זאת מצב הביטחון השורר לאחרונה במדינה לא הגיוני ולא ניתן להשלים איתו. כולנו תקווה שפיגוע רצחני זה יהיה האחרון וממשלת ישראל תתעשת".

השתיים נפצעו לאחר ששני מחבלים חמושים בסכינים נכנסו אתמול לחנות מכולת ביישוב בית חורון, מצפון לירושלים, והחלו לדקור. לאחר מכן הם נמלטו ובמהלך מנוסתם דקרו אישה נוספת. איש ביטחון שהיה במקום פתח באש לעבר המחבלים והרג אותם. בזירה נמצאו שלושה מטעני חבלה מאולתרים, שעל פי החשד הונחו על ידי המחבלים.

הפלסטינים דיווחו כי המחבלים שחוסלו הם איברהים עלאן, בן 22 מהכפר בית עור א-תחתא, וחוסין אבו גוש, בן 17 ממחנה הפליטים קלנדיא בצפון ירושלים. צה"ל כיתר את היישוב ממנו יצא אחד המחבלים ובמקביל, המנהל האזרחי יקפיא את היתרי העבודה למשפחת המחבל ולמעגלים נוספים אם יהיה צורך.

המחבלים חוסלו ע"י איש ביטחון (מדברים תקשורת)

דפנה מאיר נרצחה לעיני בתה, מיכל פרומן נדקרה בחנות

מדובר בפיגוע השלישי מאז יום ראשון בשבוע שעבר במסגרתו מצליחים מחבלים חמושים בסכינים לחדור ליישובים בשטחים, לתקוף ולפצוע ישראלים.

בדיוק לפני שבוע נפצעה מיכל פרומן באורח בינוני בהתנחלות תקוע, לאחר שמחבל בן 16, תושב בית לחם, דקר אותה בפלג גופה העליון כשהייתה בחנות בגדים. פרומן, שנמצאת בחודש הרביעי להיריונה נדקרה בכתף ופונתה לבית החולים במצב בינוני. לאחר בדיקות שעברה התברר כי המצב של העובר תקין.

יום לפני כן חדר מחבל בן 16 להתנחלות עתניאל ודקר למוות את דפנה מאיר ז"ל לעיני בתה - בפתח ביתה. בתום מצוד שנמשך כמה ימים המחבל נתפס ובחקירתו הודה כי הושפע מההסתה בטלוויזיה הפלסטינית.