תיעוד: עם עגלת סופר מול המחבלים

מצלמות אבטחה קלטו את המאבק שניהל אחד התושבים שהיו במכולת בבית חורון עם שני המחבלים שתקפו בסכינים. בתמונות הדרמטיות הוא נראה בולם את כניסתם למקום כשהוא אוחז בעגלת קניות ומצליח להבריחם. הם הספיקו לדקור שתי נשים - שנפצעו אנוש ובינוני

מצלמות אבטחה תיעדו את רגעי האימה שבהם מסתערים שני מחבלים פלסטינים חמושים בסכין על המכולת ביישוב בית חורון, פיגוע במהלכו דקרו ופצעו קשה שתי נשים - אחת אנוש והשנייה בינוני. מרדכי שלם, שנראה בתיעוד כשהוא הצליח להדוף את המחבלים ולמנוע את כניסתם לחנות, הפך לגיבור היום. בשיחה עם חדשות 2 סיפר: "הדבר היחיד שעבר לי בראש היה איך לעצור אותם". בעקבות פעולתו של שלם המחבלים ברחו וחוסלו בידי איש ביטחון שהיה במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון ניתן לראות שלם, שהיה בתוך המכולת מנסה לבלום את כניסתם של שני המחבלים, שמנופפים בסכינים ומנסים לדקור אותו, כשהוא אוחז בעגלת סופר שמפרידה בינו לבינם.

בשלב זה מחליטים המחבלים לברוח ואז נורים בחוץ על ידי מאבטח חמוש. עוד לפני כן הם הצליחו לדקור אישה בתוך המכולת ולפצוע אותה אנושות, כשאישה נוספת נפצעה בינוני לאחר שנדקרה על ידם כשברחו.

בשיחה עם חדשות 2 תיאר מרדכי שלם את הרגעים המבהילים בהם הפגין קור רוח יוצא דופן: "מזל שהייתה פה עגלה שיכולתי להדוף אותם. לא יודע מאיפה התעוזה. בהחלט היה פה נס - היו פה ילדים בסופר ונשים. צעקו לי: 'מחבל, מחבל'. לא חשבתי לקפוץ החוצה, פשוט לעצור שלא ייכנסו - זה הדבר היחיד".

המחבלים חוסלו ע"י איש ביטחון (TPS)

"זה מפחיד, עומדים מולך שניים עם סכינים שלופים", הוא הוסיף. "אתה רואה את השנאה ואת הכעס. חשבתי רק איך הם לא נכנסים לפה. איך אני חוסם אותם עם הגוף. לא יודע איך זה היה נגמר אם היו נכנסים".

על המאבק עם המחבלים סיפר: "הם צרחו אללה אכבר ואני צרחתי חזרה תלכו מפה. הם קלטו שלא יוכלו להיכנס ואז רצו מכאן".

המחבלים שביצעו את הפיגוע (מדברים תקשורת)

"שמעתי צעקות, הייתה פאניקה גדולה", תיאר עדי, מוכר במכולת שהיה עד לפיגוע. "ראיתי את חברי לעבודה צועק עליהם, הגעתי למקום שבו זה קרה והוא אמר לי לחזור פנימה. ניסיתי לצאת החוצה, ראיתי שכבר נגמר האירוע. ראיתי את המחבלים בורחים, מנסים לעקוף את המכולת, ולא מצליחים".

מתחקור ראשוני עולה כי שני המחבלים הגיעו למכולת והחלו לדקור אישה שהייתה במקום. לאחר מכן הם נמלטו ובמהלך מנוסתם דקרו אישה נוספת. צוותי מד"א העניקו טיפול רפואי ראשוני לאישה שנפצעה קשה ופינו אותה לבית החולים הדסה הר הצופים. במהלך הפינוי הידרדר מצבה שמוגדר כעת אנוש.

במקביל הוזעקו כוחות הצלה וצבא רבים לבית חורון ופתחו בסריקות במהלכן מצאו שלושה חפצים החשודים כמטעני חבלה מאולתרים.