בת 13 ניסתה לבצע פיגוע דקירה

נערה הגיעה לשער היישוב ענתות וניסתה לדקור את המאבטח במקום, אלא שהוא נטרל אותה לפני שהספיקה לבצע את זממה. מתחקור ראשוני עולה כי הנערה הגיעה למקום בכוונה למות לאחר שרבה עם בני משפחתה וברחה מביתה

הנערה המחבלת בזירת הפיגוע, הבוקר

גל הטרור: נערה בת 13 ניסתה לבצע פיגוע דקירה הבוקר (שבת) בשער היישוב ענתות, אלא שהיא נוטרלה וחוסלה עוד לפני שהספיקה לבצע את זממה. אין נפגעים בתקרית. ממחוז ש"י במשטרה נמסר כי המחבלת הצעירה רצה עם הסכין לעבר המאבטח שהגיב במהרה וירה לעברה. זמן קצר לאחר מכן קבעו כוחות ההצלה את מותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד נמסר ממחוז ש"י כי מתחקור ראשוני עולה שהמחבלת יצאה מביתה שבענתא עם סכין, לאחר שרבה עם בני משפחתה וכי בכוונתה היה למות. אביה של הנערה, שחיפש אותה והגיע לזירה זמן קצר לאחר ניסיון הדקירה, נעצר והועבר לחקירת המשטרה בתחנת מעלה אדומים.

זירת האירוע, הבוקר (מצב ביטחוני גלובלי)

זירת האירוע, הבוקר (מצב ביטחוני גלובלי)

בראשית השבוע נרצחה דפנה מאיר, בת 38, בפיגוע דקירה ביישוב עתניאל שבדרום הר חברון. כוחות הביטחון תפסו את המחבל, נער בן 16, יומיים לאחר הפיגוע בזמן ששכב במיטתו. מחקירת האירוע עלה כי הוא הצליח להיכנס לביתה של מאיר כשהוא חמוש בסכין, ודקר אותה מספר פעמים בפלג גופה העליון לעיני בתה בת ה-15.

יום למחרת נפצעה באורח בינוני מיכל פרומן, בת 30, הנמצאת בהיריון, לאחר שהותקפה בידי מחבל בן 17, חמוש בסכין שדקר אותה בכתפה, ביישוב תקוע בגוש עציון. היא פונתה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים. תושב המקום פתח באש לעבר המחבל וניטרל אותו. 

מחקירה ראשונית עולה כי המחבל דקר את האישה, מיכל פרומן, ליד מחסן בגדים ביישוב ואז נורה על ידי אזרח חמוש שהיה בסמוך, ונפצע אנושות. הוא פונה באמבולנס צבאי לקבלת טיפול בבית החולים, כשהוא מחוסר הכרה ומצבו מוגדר קשה.