דרעי שלל את תושבותם של מחבלים ממזרח ירושלים

שר הפנים ביטל את מעמד התושב של ארבעה ערבים המתגוררים במזרח ירושלים שהיו מעורבים בביצוע פיגועים בשכונת ארמון הנציב. דרעי: "חומרת המעשים מצדיקה את החלטתי"

פיגוע הירי באוטובוס בארמון הנציב (ארכיון (רויטרס)

שר הפנים אריה דרעי שלל את תושבותם של ארבעה מחבלים ממזרח ירושלים שביצעו פיגועים בשכונת ארמון הנציב בעיר. "חומרת המעשים מצדיקה את המהלך", הצהיר דרעי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השר דרעי נקט בצעד מתוקף סמכותו כפי שנקבעה בסעיף 11(א) לחוק הכניסה לישראל. שלושה מהתושבים, ביצעו את הפיגוע בשכונה ערב ראש השנה האחרון, במהלכו יידו אבנים על כלי רכב כ"פעולת תגמול" והזדהות עם הנעשה בהר הבית. בפיגוע נרצח אלכס לבלוביץ' ז"ל, ונגרמה חבלה חמורה לאדם נוסף.

המפגע הרביעי שבוטלה תושבותו בלאל אבו גאנם, שבאוקטובר האחרון ביצע את פיגוע ירי בקו אוטובוס 78 בשכונה. בפיגוע נרצחו שלושה ישראלים ונפצעו נוסעים נוספים.

"חומרת המעשים מצדיקה את הצעד", דרעי (פלאש 90)

״מדובר בצעד חריג אולם חומרת מעשיהם של הארבעה מצדיקה לחלוטין את החלטתי", הסביר השר דרעי. "בעת פעולות הטרור הללו ניצלו המפגעים את חופש התנועה בישראל שנובע מהיותם בעלי רישיון לישיבת קבע בישראל, הנושאים תעודת זהות ישראלית".

בדבריו הדגיש השר דרעי כי מעמד התושבות מקפל בתוכו מחויבות ונאמנות בסיסית. "תושבות, ובוודאי תושבות קבע, אינה מעמד המעניק זכויות בלבד, ללא כל מחויבויות", טען דרעי והדגיש: "הוא מתייחס גם לחובות ולמחויבויות של מי שמחזיק בו ומבקש להמשיך ולהחזיק בו".