משפחת המחבל שביצע את הפיגוע בעתניאל: "לא ביצע את המעשה"

לאחר שמורד עדאיס בן ה-15 נעצר על ידי כוחות הביטחון, בני משפחתו מגנים את המעשה, אך טוענים כי הוא לא ביצע את הפיגוע. "הוא מעולם לא התעסק עם יהודי", אמר אביו והדגיש: "הייתי מסגיר אותו בעצמי אילו הייתי יודע שהוא ביצע פיגוע"

יומיים לאחר הפיגוע בו נרצחה דפנה מאיר ז"ל בפתח ביתה בעתניאל, בני משפחתו של המחבל מורד עדאיס בן ה-15 מגנים את הרצח, אך יחד עם זאת טוענים כי הוא כלל לא ביצע את המעשה. "אין סיכוי שהוא ייקח סכין", אמרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המצוד אחר עדאיס הסתיים היום (שלישי) לפנות בוקר, כשכוח דובדבן ואנשי שב"כ פשטו על בית המשפחה בכפר יטא שליד חברון. "החיילים שברו את הדלת", שחזר אבו אדהאם, אביו של מוראד עדאיס. "אני ישנתי למעלה כשכולם ישבו בחדר בקומה התחתונה - ואז הם נכנסו".

בריאיון עמו טען האב כי האפשרות שבנו ביצע את הפיגוע אינה סבירה. "הוא ילד קטן, בסך הכל בן 15 שלומד בבית ספר", אמר. "הוא לא יודע מה זה יהודי, מעולם הוא לא ראה יהודי. מעולם לא התעסק עם יהודי, לא בעבודה או בכל עניין אחר".

לדברים הצטרף גם אחיו הגדול של המחבל: "זה ילד קטן, אתה נותן לו שקית צ'יפס והוא קופץ משמחה. אין סיכוי שהוא ייקח סכין. וגם אם הייתי אומר שהוא נכנס להתנחלות והצליח לחדור דרך הגדרות, איך הוא היה יכול לצאת משם?".

"אם הייתי יודע, הייתי מסגיר אותו"

קרובי המשפחה הגיעו לביתה בכפר יטא, בעיקר בכדי להביע תמיכה. האב סיפר כי בנו התנהג בטבעיות ביומיים האחרונים, ולא נקט בפעולות שעוררו את חשדו בנושא. "הוא התנהג רגיל לגמרי ובגלל זה לא חשדנו", טען. "לא חשבנו בכלל בכיוון הזה".

הסריקות לאחר הפיגוע בעתניאל (יוחאי הילל / tps)

דודו של המחבל הבהיר כי הוא וכל בני המשפחה מגנים את הפיגוע. "אין אחד שגאה במעשה שכזה" אמר. יחד עם זאת, גם מקורבי המשפחה בכפר טוענים כי הם אינם סבורים שהנער בן ה-15 אחראי לפיגוע.

כשנשאל האב אם הוא חושש שכוחות הביטחון יהרסו את ביתו, אמר: "הפסיקו לי את העבודה בישראל, יהרסו לי את הבית, למה שאני אענש בגלל מה שהילד עשה? יתכן מאוד שהייתי מסגיר אותו בעצמי אילו הייתי יודע שהוא ביצע פיגוע".