נשאת מלחם נקבר בהלוויה מצומצמת בכפר ערערה

המחבל שרצח שלושה ישראלים לפני כשבועיים בתל אביב וחוסל נקבר הלילה בטקס צנוע בלי אבטחה ונוכחות משטרתית גלויה. "המשפחה רצתה לסיים את הסאגה", אמר תושב הכפר לחדשות 2 Online. המשטרה הבהירה: פעלו באזור שוטרים סמויים

לאחר חמישה ימים של חוסר ודאות הובא לקבורה המחבל נשאת מלחם, שרצח שלושה בני אדם בפאב בתל אביב, בכפר ערערה בו נולד. קצת אחרי חצות (רביעי) נמסרה גופתו למשפחתו שקברה אותו בהלוויה מצומצמת בהתאם להגבלות המשטרה. "המשפחה רצתה לסיים את הסאגה הזו", טען אחד מתושבי הכפר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשקט יחסי, עם מספר לא רב של משתתפים, נטמן מלחם בבית העלמין בכפרו בו נולד בוואדי ערה. תושב המקום אמר לחדשות 2 Online כי "הלוויה מוגבלת מאוד ומצומצמת - אפילו שוטרים לא היו. כל מי שדיבר על אבטחת ההלוויה פשוט הגזים כי המשפחה רצתה לסיים את הסאגה הזאת של הקבורה".

בניגוד לדבריו, לחדשות 2 Online נודע שלא הייתה נוכחות משטרתית גלויה בלוויה, אבל שוטרים סמויים פעלו באזור, ככל הנראה על מנת להימנע מפרובוקציות.

העברת גופתו של מלחם לידי משפחתו לצורך קבורה התעכבה לאחר שהמשטרה חששה כי מסע ההלוויה של המחבל יהפוך במהרה למפגן תמיכה. השר לביטחון פנים גלעד ארדן ביקש מהמשטרה "ליצור תנאים שיבטיחו שהלווייתו של המחבל לא תהפוך למפגן של הסתה ותמיכה בטרור".

לפני כשבועיים הגיע מלחם לרחוב דיזנגוף בתל אביב, הוציא מתיקו תת מקלע ופתח בירי ללא הבחנה לעבר יושבי פאב "סימטא". מהירי נהרגו אלון בקל ושמעון רוימי. לאחר הירי נמלט מלחם מהזירה, עלה על מוניתו של אמין שעבאן ואחר זמן מה רצח גם אותו.

במשך שבוע חיפשו כוחות הביטחון אחר מלחם ללא הצלחה, עד שלפני חמישה ימים הגיע הידיעה כי מלחם מסתתר בדירה ערערה. כוחות של ימ"מ ושב"כ שהגיעו למקום כרזו למלחם להסגיר עצמו לידיהם ולאחר שברח וירה לעברם, חוסל המחבל.